2 py kodunu aynı anda çalıstırma nasıl yapılır?

Merhaba ilk yaptığımda böyleymis. Hani çözülemeyen durum var ya programı sonlandırmak istemesi durumu o çıkınca çözüm bulmak için kodu değistirmisim. Söylediğiniz gibi tekrar düzenledim gene programı kapatmak istiyor. Neyse artık Tuğberk arkadasın tavsiyesini dinleyip bir fan alıp takacağım. O zamana kadar multiprocess yerine subprocess ile çalıstırmaya devam edeceğim. Yardımlarınız için çok tesekkür ederim.

Kapatmaya çalışmasını bilemem ama kodunuzun o hali multiprocessing kullanamıyordu bile.

Bunu denediniz mi?

Evet o yanıtınıza cevap vermeyi atladım sanırım. O da programın donmasına sebep oluyor kapatma olmadığı için terminali kapatıyorum.

if __name__ == "__main__": 
    t1 =  threading.Thread(target=cam, args=(panServo,tiltServo))
    t2 =  threading.Thread(target=dinle, args=("komut",))
    t1.start() 
    t2.start()

Bu arada Thread kodun bu haliyle hem kamera, hemde dinle fonksiyonu es zamanlı çalıstı bir yarım saat açık bıracağım tekrar konustuğumda yanıt verirse olmustur.

Fan çözüm olmayabilir. Ama raspberrypi çok ısınıyor. Opencv’yi kaynaktan derlemeye çalışırken sıcaklıktan dolayı sd kartı read only moda çevirmiştim. 16gb sd gitmişti. Tedbir almak lazım.

Kartın sundukları bunlar sağlık olsun. Aynen yedek alıyorum. Thread çözüm oldu simdilik gerçi. Fazla da yükselmedi cpu. Önceden olduğu gibi islemi yarıda da bırakmadı 1.5 saattir hem kamera hem ses islemi çalısıyor.

Merhaba video ve sesi senkronize bir şekilde nasıl kayıt ede bilirim?