3B Satranç Taşları

Merhabalar,

Bilgisayarı kurcalarken Windows’un 3B modellerini gördüm.İçinde satranç taşlarını görmek hoşuma gitti ve Linux kullanıcıları bunlara erişemeyeceği için paylaşmak istedim.Güzel bir oyun yapılabilir.

Not : Textureleri bulunmamakta.

İndirme linki : Satranc_Seti.3mf dosyasını indir - download

Bizi dusunuyormussun gibi duruyor saol…

Yardım ediyorum sadece.

Ona bir lafim yok :wink:

Panda kullanilarak bir 3d satranc yapilabilir hmm

Eğer sorunun yazdığım paragrafta “Linux” ve “Windows” kelimelerinin geçmesi ise hiç uğraşma.Tekrar açmayalım bu konuyu.Saol demek yerine :heart: koyabilirsin.

1 Beğeni

Bunlar varken direkt import edebiliriz?

Anlamadim demek istediginizi

Hazır modüller varken neden kod yazarak oluşturalım? Çok bi boyutu yok zaten.

ne diyorsunuz anlamadım

panda3D zaten hazır bir modül ve satranç bir oyun

Linkini verdiğim dosyanın boyutu çok değil.

Burda yazım yanlışı yapmışım,özür dilerim.“Hazır objeler varken neden kod yazarak oluşturalım?” demek istemiştim.Yani direkt objeleri projeye dahil edelim.

objeleri panda ile yüklemek ve oyun yapmaktan bahsettim ben

1 Beğeni

Karmaşık 3D objeler kod yazarak oluşturulmaz zaten, tasarım uygulamaları kullanılır.

1 Beğeni

Birkac sene once bu ikisini birlestiren cok acayip bir programla tanistim: http://www.openscad.org/

FreeCAD’de parametrik modelleme yaparken “ulan sunun kodunu yazsaydim” diye az dusunmedim degil. Gorsel feedback sart, fakat parcalari tanimlarken degiskenleri, aritmetigi ve fonksiyonlari dogrudan kullanmanin buyuk kolayligi olabilir.

Ne zamandir model cizmem gerekmedigi icin bizzat kullanamadim, fakat “kullanan var midir acaba” diye dusunurken indirdigim ilk modelin kod cikmasi beni heveslendirmedi degil.

4 Beğeni