Alınan notu okuma

bu şekilde bir algoritma hazırladım ancak istediğim gibi olmadı ve sanırım son satırda hata veriyor programı sonlandırdığımda böyle bir hata alıyorum istediğim şey notları göster dediğimde bana okumamı ister misin diye bir soru yöneltmesi ve evet cevabı girildiğinde not.txt dosyasını bana engine.say komutu ile okuması

Error 277 for command:
        open "C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\0.mp3"
    MCI başlatılırken bir sorun oluştu.

Error 263 for command:
        close "C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\0.mp3"
    Bu, kaydedilmiş bir  MCI aygıtı değil.
Failed to close the file: "C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\0.mp3"
Exception in thread Thread-1 (mainCommands):
Traceback (most recent call last):
  File "C:\Users\Ali\AppData\Local\Programs\Python\Python310\lib\threading.py", line 1009, in _bootstrap_inner
    self.run()
  File "C:\Users\Ali\AppData\Local\Programs\Python\Python310\lib\threading.py", line 946, in run
    self._target(*self._args, **self._kwargs)
  File "E:\Users\Ali Tabak\Desktop\Software\JackAsistan\main.py", line 575, in mainCommands
    response(voice)
  File "E:\Users\Ali Tabak\Desktop\Software\JackAsistan\main.py", line 86, in response
    engine.say(file.read(1), gender=gender, rate=rate, pitch=pitch, vol=vol)
  File "C:\Users\Ali\AppData\Roaming\Python\Python310\site-packages\responsive_voice\__init__.py", line 126, in say
    self.play_mp3(filename, play_cmd, blocking)
  File "C:\Users\Ali\AppData\Roaming\Python\Python310\site-packages\responsive_voice\__init__.py", line 83, in play_mp3
    playsound.playsound(mp3_file, blocking)
  File "C:\Users\Ali\AppData\Roaming\Python\Python310\site-packages\playsound.py", line 72, in _playsoundWin
    winCommand(u'open {}'.format(sound))
  File "C:\Users\Ali\AppData\Roaming\Python\Python310\site-packages\playsound.py", line 64, in winCommand
    raise PlaysoundException(exceptionMessage)
playsound.PlaysoundException: 
    Error 277 for command:
        open "C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\0.mp3"
    MCI başlatılırken bir sorun oluştu.
        if "notları göster" in voice:
            engine.say("notunu gösteriyorum", gender=gender, rate=rate, pitch=pitch, vol=vol)
            file = open("not.txt", "r")
            print(file.read())
            engine.say(file.read(), gender=gender, rate=rate, pitch=pitch, vol=vol)

Dosyayı bir kere okudunuz mu imleç dosyanın sonuna geliyor diye düşünebilirsiniz. Bir kez daha okumaya çalıştığınızda boş bir string alırsınız.

Yani şu satırla dosyayı tamamen okuyorsunuz, bir dahakinde bir şey kalmıyor.

1 Beğeni

o satırı silip sadece

engine.say(file.read(), gender=gender, rate=rate, pitch=pitch, vol=vol)

bunu yazdım ama yine hata ile karşılaştım hem print ile terminal de hemde engine.say komutu ile sesli bir şekilde okutamaz mıyım

Hangi hatayı aldığınızı bilmiyorum, ilk gönderideki mi? Bilemiyorum yanıtını.

Önceki konunuzda hemen hemen bunun cevabını almışsınız gibi duruyor. Orada sorduğunuz soru "Metin Okutma" burada da "Alınan Notu Okuma"

Hatanın sebebini bilmiyorum fakat file.close() yazmayı unutmuşsunuz bilemiyorum ondan mıdır diye de sorasım var gerçi.

evet ilk gönerideki hata