Android uygulamada Python çalıştırma

Merhaba
Android uygulamamda pythonla yazdığım bir scripti çalıştırmak istiyorum. Bunu nasıl başarabilirim?

Merhaba,

Öncelikle aşağıdaki konu başlıklarına bir göz atmanızı öneririm.

1 Beğeni

Hocam benim uygulamam android studio üzerinden yapıldı. Yani java üzerine kurulu ama ben bazı işlerimi java yerine pythonda çok çok daha kolay yaptığım için uygulamamda python kodalrı çalıştırmak istiyorum. Galiba bu ikisi benim soruduğum kısma girmiyor.
Örneğin Twitter api python üzerinden yazdığım botu kullanmak istiyorum ve bu bot son 20 tweeti list şeklinde uygulamama gönderecek ve ben bu listeyi uygulamamda göstermek isityorum. Böyle bir şey mümkün mü bunu sormak istiyorum.
Teşekkür ederim.

Python ile android uygulamalar yazmak istiyorsunuz, kivy kullanmanız gerekiyor. Sizinle paylaştığım sayfadaki örnekler, sizin yapmak istediğiniz ile alakalı olmayabilir ama kivy ile bağlantı sorunu başlığında, android uygulamalar oluşturabilmek için hangi adımları izlemeniz gerektiği hakkında bir tarif verili, bu yüzden bu başlıkları incelemenizi önermiştim.

1 Beğeni

Merhaba.

Böyle bir şey doğrudan olamaz. Eğer kullandığınız bir Python kodu varsa bunun için bir API üretip bu API’ı HTTP ile sunabilirsiniz. Böylece Android uygulamanız ile Python kodunu kullanabileceğiniz bir arayüzünüz olur.

İyi çalışmalar.

2 Beğeni

Şu link’i inceleyebilirsiniz. Sanırım @ismailarilik beyin dediği gibi olabilir. Başka yöntemler için araştırmak lazım

1 Beğeni

Biraz daha zor olur hatta belki imkansız ama jyhton kullanarak javayı python içine gömmeyi deneyebilirsiniz.(İşe yarar mı bilmiyorum.)

1 Beğeni

aslında bana da mantıklı gelen bir çözüm buldum gibi ama bu bana biraz zor geldi
Bu site de java içine c kodu onun içine de python kodları gibi bir şeyler yapmış ilgilenen varsa

2 Beğeni