Autorun python kod çalıştırma

windows ta autorun ile usb disk ten python kodu çalıştırılabiliyormu ? Böyle bişey varmı yani yoksa boşa araştırmayayım.

Eğer çıkarılabilir disklerdeki autorun.inf ile python kodu çalıştırmaktan bahsediyorsan evet kodunu pyinstaller ile exe’ye çevirip flash diske atıp daha sonra autorun.inf deki gerekli ayarlamaları yaparsın.

Onları yaptım zatende usb yi takınca autorun olmuyor. Dvd de denedim çalışıyor. Acaba benim usb de böyle Bi özellikmi yok

Araştırma yaparken 2 tane konu buldum. 1. Si yeni çıkan usblerde autorun özelliği kaldırılmış. 2. Si usbde autorun kullanmak için bazı programlar gerekiyomuş.

Bir şeyi araştırmadan direkt sormak hoş değil.

buna sevindim :smile:

Bu forumu çözemedim. Buranın amacı ne 2 dir konu açıyom. Herkes Bi laf sokma peşinde. Biliyorsan yazarsın bilmiyorsan yazmazsın. Ben olayı anlattım anlayamıyosan sıkıntı!

Burada insanlara sorularini cevaplamayi ogretmek, sorularini cevaplamanin ikinci planinda kaliyor.

Bu aslinda senin “[…] yoksa boşa araştırmayayım”'a geliyor. Karsidakinin alabileceginden emin olmadan uzun uzun cevap yazmaya bosa ugrasmiyoruz. "Bunu benim yerime google’lar misiniz"a indirgenebilen soruyu cevaplarken bir de karsi tarafin egosunun nasil kirilmayacagini, cumleyi hangi permutasyonuyla kullanirsak laf sokmak olarak algilanmayacagini dusunmeye de ugrasmiyoruz.

Begenirse katilmaya devam eder, begenmezse etmez. “Bunu benim yerime google’lar misiniz” insanlarina da cok ihtiyacimiz yok acikcasi.

2 Beğeni