Ayni anda 2 python frameworku ogrenmek hakkinda

Merhaba.Yaklasik 10gun once django ogrenmeye basladim.Ama elimde olmayan sebeplere gore sadece 4-5 saat calisa bildim.2 gun once yeniden duzenli calismaya basladim.Gunde 2-3 saat django 1saat ise htmlcssjs calisiyorum ve geriye biraz bos zamanim kaliyor.geriye kalan zamanlarimda matplotlib,selenium,numpy,pandas ve ya beautiful-soup gibi python frameworklarindan birini ogrenmek istiyorum.sizce bu dogru bir seymi?ayni anda 2 python frameworkumu ogreniyim yoksa geriye kalan zamanimda da django htmlcssjs ogreniyim?

Benim genel çalışma stilim projeyle çalışmadır. Python öğrenirken bile basit programlar yazarak öğreniyorsunuz. Ben de kendime bir proje belirliyorum. Mesela bir site yapacağım. DuckDuckGo araştırmasıyla başlıyorum. Nasıl? Django + Html css js. O zaman bunları öğrenmeye başlıyorum. Her gün bunlara çalışıyorum, hedefim doğrultusunda her akşam ne yaptığımı sorguluyorum. Ve projemi bitirdiğim günleri hayal ederek uykuya dalıp erkenden uyanıyorum. Günler böyle devam ediyor. Ve bir sonuca varamasam bile üzerinde çalıştığım her proje, bana yeni bir tecrübe oluyor, ki programlamada en önemli şeylerden biri tecrübedir.

Bana göre bu çalışmak için en uygun yöntem. Siz de kullanabilirsiniz.

Tesadufe bak.bende ayni sekilde calisiyorum ve tum fikirlerinize katiliyorum.sadece farkli teknolojileride ogrenmek istiyor.insan.benim merak etdigim acaba 2 frameworku ayni anda ogrenirsem sorun olurmu?cevap veren olmamis.bende deniyicem.bakalim etkisi olumlumu olumsuzmu?cevabiniz icin tesekkur ederim.basarilar dilerim.

Yan çar galiba :slight_smile:

:joy:

Yani farklı teknolojilerle de çalışabilirsiniz elbette. Bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Bu benim de ara ara yaptığım bir şey.

:slight_smile: evet.digerini daha cok pcde bunuysa telefonda kullaniyorum.