Bir programlama dilinin temeli nedir, mantığını anlamak için nereye kadar öğrenilmelidir?

Selamlar eğer hatalı bir konu ise lütfen uyarınız.

Sorun şu ben mobil programlamaya yönelmek istiyorum fakat programlama başlarken başlamak için uygun diller arasındaki seçimimi python’dan yana yaptım. Python’u ne kadar öğrendikten sonra mobil programlama dillerine(Swift, Kotlin, Java vs.) geçiş yapmalıyım? (pythonu programlama temeli ve mantığını kavramak için öğrenmeye çalışıyorum.)

Bunu anlaman için en uygun dil python.

Ama programlamanın mantığını anlamak istiyorsan, dijital elektroniğin giriş derslerini öğren.

Gateler, yani aritmetik ve mantık kapıları, bütün programlamanın temelidir.

Programlama dilleri, sadece dijital elektronik temelinde, aritmetik-mantık kapılarının(yani matematiğin işlem ve modüler aritmetik dersinin) en gelişmiş halidir.

Gerisi, sanki biyolojik taksonomisini yapacak olursak, diyot türünün, transistör cinslerinden ortalığa saçılmış aileler gibidir.

Hayat böyle bir şey. Alamıyorsun önünü…

Programlama temeli ve mantigini kavrayacak kadar ogrendikten sonra gecis yapmalisin.

Niye gecis yapiyorsun? Ikisini birden ogrenemiyor musun?

Birinde yazdigini digerinde yazabilene kadar esitleye esitleye de gidebilirsin. Nasil daha iyi ogrendigine bagli.

2 Beğeni