Bir Web Uygulaması yapmak istiyorum. Yardıma ihtiyacım var

Selamlar Foruma yeni üye oldum ve çok beğendim forumu.
Aklıma bir proje takıldı yapmak istiyorum. Django veya Flask ile yapmak istiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

Basit bir web uygulaması olacak. Uygulama klasörüne atdığım videolar resimdeki gibi listede otomatik gözükecek ve tıklandığında ilgili video açılacak

Resimde görüldüğü gibi ilerleme durumu bittiğinde bitti yazılacak. Bunu nasıl yapabilirim? bunun için hangi konuları araştırmalıyım? Backend kısmının yapılmasından bahs ediyorum frontend kısmını yapacağım.

Kurs App

Bilmiyorsanız CSS öğrenin. Biliyorsanız kendiniz bir progress bar yapabilirsiniz. Veya bootstrap ta progress bar a bakabilirsiniz.

Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim frontend kısmı kolaydır yapbilirim. Önemli olan backend kısmıdır. Hemde tıklandığında ilgili video açılmalı

Basit bir site, amacını da anlamadım zaten, ama burada back-end in tek görevi, gerekli html dosyasını render yapıp static dosyaları sağlamaktır. İş front end de tamamen javascript ile yapılabilir.

Amacim izledigim videolarda kaldigim yeri kaydetmek. Django ile yapilamazmi? Js bilmiyorum

Bakın, django back-end frameworku. Bu sitede back end in çok işi yok. Html dosyasını render yapacak, ve static dosyaları sağlayacak. Siz de front end de javascript ile videoları tıklanan yere göre göstereceksiniz.

Bir site yapmak için hem front end hem back end bilmeniz gerekir.

Html Css Django(Yada Python) bu uclu ile yapilmasi mumkun degilmi?

Javascript kullanmadan video kısmı yapılabilir.

https://www.w3schools.com/tags/tag_video.asp

Ama genel olarak web siteleri tasarlamak için js öğrenmeniz lazım.

Arkadaslar galiba tam anlamadiniz. Resim her seyi anlatiyor ama. Amacim yapacagim uygulama klasorune atdigim videolar web uygulamasinda otomatik listelenecek ve ilerleme durumlari 0 olacak izledigimde ise ne kadar ilerlemisim ilgili video div’inde gosterilecek. Bu kadar bunu Html Css Python(veya Django) ile yapmam mumkunmu? Js olmadan

Kurs App

Attığım linkin hangi ihtiyacınızı karşılamadı?

Ne kadar izlediğinizi gösteren bar sayfayı yenilediğinizde de aynı yerde mi olacak?

Evet aynen her video blokunda izleninel videoyu ilerleme durumunu kaydedecek

Bilgileri backend’de saklamanız lazım, farklı kişileri ayırt etmek için de basit bir üyelik sistemi oluşturabilirsiniz. Videonun nerede kaldığını kaydetmek için js lazım.

Peki demek Js olmadan olmaz diyorsunuz. Bu uygulamayi yapabilmem icin Türkçe kaynak önerebilirmisiniz (video)? Yani buna benzer proje yapimi bildiginiz video varmi?
Hocam uyelik falan gerek yok benim kendim icin yapiyorum resimdeki gibi basit olacak sadece izlenilen video durumunu ilgili div blokuna gosterecek bu kadar

Benim bildiğim Türkçe bir örnek yok, varsa siz de araştırıp bulabilirsiniz.

Bu projenin ismi nedir ne yazarak aramam gerekiyor Turkce yoksa İngilizce

Evet o zaman üyeliğe gerek yok, ama sayfa yenilendiğinde aynı yerde göstermesini istiyorsanız yine bilgileri backend’de saklamanız lazım.

Bu projenin ismi nedir ne yazarak aramam gerekiyor Turkce yoksa İngilizce

Projenin ismi varsa da bilmiyorum, basit anahtar kelimerle araştırma yapabilirsiniz.

Peki Tesekkur eder ilgilendiginiz icin

1 Beğeni