Bir websitesinden anlık veriyi sqlite veritabanına nasıl çekerim

Yapmak istediğim şu adres’teki https://gameinfo.albiononline.com/api/gameinfo/events veriler anlık olarak güncelleniyor(oyun içerisinde öldürülen kişilerin anlık verisi buraya düşüyor). Buradaki verileri bir python kodu ve while döngüsüyle aldığımda aynı veriler tekrar kaydedilmemesi ve bütün bunları python kodu yazmadan yapabileceğim bir sistem var mı ? Sqlite ile ilgili önerebileceğiniz bir kaynak varsa ona da talibim =)

Zaman icinde degisen verilerin tutulmasi icin tasarlanmis database sistemleri var ama

gereksinimine uymuyor. Neden boyle bir gereksinim var? Yine de bakmak istersen “time series database” aratabilirsin.

Baska bir kolay yontem ise son aldigi veriyi son yazdigi veriyle karsilastirip sadece farkliysa tekrar yazan kod.

Niye Python kullanman gerektigini dusundugunu bilmiyorum (soru da oyle tag’lenmis), diger genel amacli programlama dillerinin hepsinde yazabilirsin boyle bir sistemi.

Aynı verilerin tekrar kaydedilmemesi olayı bu geliştirmeye çalıştığım bir discord botu olduğu için ve sitedeki güncellemeyle discord üzerine bir bildirim atmasını istiyorum eğer aynı veri tekrarlanırsa 2. hatta 3. ve 4. kere bildirim atmasına yol açacağını düşünüyorum.

python kodu yazmadan olarak demek istediğim azıcık ucundan bildiğim tek dil python o yüzden öyle dedim.

dediğiniz “time series database” ’ lere bakacağım

merhaba albion online(MajestyHodge Nickim) oynuyorum bende. henüz kodlamada yeniyim ilerde yapmak istediğim oyun için market verilerini bi siteye yansıtabilmek umarım python u öğrenince deneyeceğim bunu.

İnşallah başarıyla tamamlarsın dostum ben sadece bir discord botu yapayım dedim günlerdir uğraşıyorum =D Bu arada öyle bir websitesi yapılmış olması lazım bir başka kişinin discord botunun içerisine yazmış olduğu bir ekte görmüştüm carleon marketten çekiyordu sanırım veriyi.