C mi c# mı daha iyi benim için

merhaba arkadaşlar ben bu günlerde yeni bir dil öğrenmek istiyorum.c ve c# arasında kaldım hangisi
daha iyi ?

Bunları internette araştırabilirsin.
Üstelik şu dil daha iyi bu dil daha iyi diye dil öğrenme.
Yapay zeka ile uğraşacaksan sana başka dil gösterilir.
Uİ ile uğraşacaksan sana başka dil gösterilir

Gibi gibi

Sen neye yöneleceksen ona göre uygun dil seçimini yaparsın.

2 Beğeni

ben şimdilik bilgisayarlar için programlama yapacağım ama hangi dil daha iyi onu sordum

Diller amac degil aractir. Sordugun soru bu:

Biz senin amacini bilmeden bunu cevaplayamayiz. Dil ogrenmis olmak icin ogreniyorsan butun diller olabilir.

söyledim ya bilgisayarlar için programlar yazmak istiyorum fotoshop müzikçalar youtubedownloader gibi

yada ne biliyim oyun gibi

Ikisini de ogrenebilirsin. Ama C# daha iyi olur sanki.

Aslında önceden c ve c++ öğrenmek istemiştim ama sonra bir kaç kaynaktan öğrendim ki c# daha iyi olurmuş ama bazı kaynaklarda da c dilinin daha iyi olduğu söyleniyor.ben de arada kaldım hangisi daha iyi olur acaba diye.bir de acaba bir şey soracağım galiba hem c# da hem de c dilinde uzman olmak imkansızmış doğru mu

Eğer bu tür bu programlar için yeni bir dil öğrenmek istiyorsan bence C# öğren editör olarak da visual studio 2019 u önerebilirim. :+1:

ben zaten visual studio code kullanıyorum :smiley:

yani benim için c# daha mı iyi olur

C# için Visual Studio 2019 u kullan gerçekten daha rahat edersin.

ben zaten onu kullandığımı zannediyorum bir saniye gidip bakayım hemen

1 Beğeni

evet ben vscode 2020 kullanıyorum sürüm : 1.49.1

Visual Studio
Benim dediğim bu o değil

he o mu tam olarak adı ne. Bu arada konuşmalarımız konu dışı olmaya başladı raporlanmadan önce özelden mi konuşsak

Konuyu hortlatıyorum ama @hackaxx sana Visual Studio kullan denmiş sen gelip “ben gelip zaten visual studio code” kullanıyorum demişsin. Aradaki code kelimesi önemli. Şimdiye kadar bir adım atmış olurdunuz.

1 Beğeni