Çalışma Mantığı

Merhabalar,ben gemi makine öğrencisiyim ve doğal olarak bilgisayar sistemi algoritma gibi konuları görmüyorum bu bölümü okuyan/okumuş arkadaşlara sormak istiyorum.
Ben python ile bazı işlerimi otonom hale getiriyorum.Mesela bir script ile browser işlemleri yapacağım elde edeceğim verileri ayıklayacağım.Haliyle sürekli bir öğrenme içerisindeyim(hoşumada gidiyor).Python sayesinde çok olmasada elimdeki verinin türünü ve hangi işle uğraşacaksam nasıl çalıştıklarını bilmem gerek.Ben bu tarz bilgileri hangi kaynaklardan öğrenebilirim.Youtube da bir kaç kişinin kanalında o tadı yakalıyorum koddan ziyade işin prensiblerine kaymak istiyorum biraz.Yabancı veya yerli bu tarz paylaşım yapan kaynak varsa yorum atmanız benim için çok önemli.Belli bir alana yönelik olmasada olur.Güncel bilişim sohbeti yapan videolarda olabilir.Takip ettiğıniz yerlerde olabilir.Teşekkürler herkese

Merhaba.

python-istanbul Google grubunu takip etmenizi önerebilirim, e-posta listesi dışında Meetup aracılığı ile toplantılar da düzenliyorlar. Ayrıca Istanbul Coders grubunu da takip etmenizi öneririm; tartışmalar faydalı oluyor, ayrıca İstanbul’da her hafta toplanıp güncel araçları inceliyorlar. Bunlar dışında yakınlarınızdaki toplantılar için Meetup’ı inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni