ChatBotu web siteye entegre etmek

arkadaşlar merhaba, java s. html css bilen bi arkadaşımla bir proje uğraşındayız. Ben backend’inde bir chatbot programı kodluyorum arkadaşım da arayüzü yapıyor. Nasıl entegre edeceğimi tam olarak çözemedim. Bu konuda bir fikir sahibi olanınız var mıdır? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Nasil teknolojiler kullanildigini bilmeden cevaplamak zor.

Chatbot programinin kodunu copy edip web sitesinde <script/> icine paste etmek neden olmuyor mesela?

nltk kütüphanesini kullanarak oluşturdum, içine paste etsem sonuca ulaşabilir miyim?

Backend’İ hangi dilde yazıyorsunuz?

pyhton kullanarak yazıyorum.

Tarayıcılar Python çalıştırmaz.

Yani tam olarak söylemek istediğiniz benim projemin django kullanarak sitede çalıştıramayacağım mı? eğer böyleyse fazlasıyla zaman kaybettim demektir.

Normalde frontend’de çalıştıracağımız şeyleri javascript’te yazıyoruz zaten, ama backend için Django kullanmanızda bir sakınca olacağını sanmıyorum.

tam olarak anladım sanırım, entegre edebiliyorum, sorun yok.

Django zaten calistigi web sunucusunda istek uc noktalari yaratmak uzere tasarlanmis bir framework. JSON girdili ve ciktili bir uc noktasi olusturulursa JavaScript’ten XMLHttpRequest veya benzeri bir mekanizmayla rahatca cagrilabilir.

1 Beğeni

teşekkür ediyorum yardımlarınız için.