CodeDuel uygulaması

Arkadaşlar code duel isminde bir uygulama yapıyorum amacı codeshare sitesindeki gibi canlı olarak arkadaşlarınla kod yazmak bunu yapmak içinde ascıı key codelarını kullanarak her klavyeden tuşa bastığınızda o tuşun kodunu servera gönderme yöntemini kullanıcam ama sıkıntım ascıı listesini teker teker yazmaktansa direk LUT yapmak istemem

ama şöyle bir sıkıntım da olabilir kişi ctrl a yaparsa ikisinide gönderemez normalde değil mi?
hem ctrl yi hemde a yı

aklınızda başka yöntem varsa lütfen belirtin!!

Kullandığınız arayüz kütüphanesi girdi alırken bunun gibi şeyleri halletmiyor mu?

PyQt kullanıyorum hallediyormu bilmiyorum

string modülünü kullanabilirsiniz. (ASCII yazma olayı için)

1 Beğeni

şuan arayuz kütüphanesi kullanmıyorum önce komut satırında çalışan bir deneme yapıcam ama gui kütüphanesine bağlı kalmadan bu olayı gerçekleştirmemin bir yolu yok mu?

Komut satırındaki karakter silme işlemini nasıl karşıya iletmeyi planlıyorsunuz?

key code ile yapmayı düşünüyordum
ya demek istediğim guiye bağlı olmasın bu olay

şöyle bi modül buldum acaba işe yarar mı?

import keyboard  # using module keyboard
while True:  # making a loop
    try:  # used try so that if user pressed other than the given key error will not be shown
        if keyboard.is_pressed('q'):  # if key 'q' is pressed 
            print('You Pressed A Key!')
            break  # finishing the loop
    except:
        break  #

ama orda keyboard apparently requires root in linux yazıyor bu ne demek linux için rootlamak nedir

kaynak:https://stackoverflow.com/questions/24072790/detect-key-press-in-python

@EkremDincel curses modülünü acaba kullanabilir miyim?

Yapın o zaman, problem ne ki?

Evet.

Linux için root gereksinimi olduğundan bahsediyor.

@EkremDincel ama nasıl hangi kütüphaneyle yapıcağımı bilemiyordum sanırım curses ile yapıcam

“ASCII key code” diye bir sey yok. ASCII code var, key code var. “Key code” tek bir sey degil; ne ifade ettigi platform ve kutuphane spesifik.

Amac kod dosyasi editlemekse dosyadaki degisiklikleri yollamayi da dusunebilirsin. (Dikkat: Ayni anda birden fazla imlecle islem yapmak kolay degil.)

Burada aklindaki cozumu degil onu nasil yapacagini anlatiyorsun. Aklindaki cozum standart veya bizim aklimiza gelen bir cozum olmadigi icin bu cumle bize bir sey ifade etmiyor.

Kim gonderemez? Nereye?

Basilan tuslari network uzerinden gondermek diyorsan protokolu sen yazmiyor musun? Neyin gonderilebilip neyin gonderilemeyecegine senin karar verebilmen lazim.

Yapma. Komut satirinda “klavye” veya “tus” mevhumu yok. Yapacagin deneme hic bir isine yaramaz.

Key code GUI’ye bagli bir sey.

“root” fiil degil. (“rootlamak” diye bir sey yok yani, en azindan Linux’ta)

Burada root kullanicisina bir sekilde ihtiyac duyulacagini soyluyor. Muhtemelen programi calistirirken.

2 Beğeni

Nasıl gidiyor?

• Ana ekran ve server client ile ilgili iletişim ve komutlar hazırlandı
    pynput kütüphanesini kullanıcaz sanırım codestreaming için ama her text değişikliğini de gönderebiliriz
    pynput ile yaparsak hotkeyler sıkıntı çıkarabilir ama onları da kendimiz yazıcaz sanırım
    web sitesini de arkadaşlar tasarladı biraz
    girin bakın isterseniz :slight_smile:
    https://www.code-duel.com

bu linkten girince bağlantı güvenli olmadığı için boostraplarıda düzgün şekilde göstermiyor ssl sertifikası almamız lazım ücretsiz alabileceğimiz bir yer varsa bizimle paylaşabilirsiniz

Ben hala PyQt gibi bir kütüphane kullanırken nasıl pynput’a ihtiyaç duyduğunuzu anlayamıyorum.

@aib daha geçen bahsetmişti bundan:

evet baktım ama nerden yapacağımı tam bulamadım bir tane daha site bulmuştum o da CPanel istiyordu

o key code ları servere göndermek için bir widgeta bind yapmak için değil