Dart Flutter'ın iş hacmi nasıldır?

İyi günler.

Dart Flutter öğreniyorum ve merak ettim. Dart Flutter’ın iş hacmi nasıldır? Mesela iyi bir mobil yazılımcı olsam, Dart Flutter ile iş bulabilir miyim? Sektörü vs. ne durumda?

Şimdiden teşekkürler.

Yardımcı olabileceğini düşündüklerim: @Huseyin_AKKAYA

Şu an az-çok basit uygulamalar yapabiliyorum. 1 aya inşallah iyi uygulamalar yapabilmeye başlayacağım. Ayrıca işe yarar uygulamalar hazırlayarak para da kazanmak hedefim. Tabii ki para için uygulama yapmıyorum. Aslında mobil uygulama, benim hayallerimden birisi.

Düşünsenize, telefonunuzdan kendi yaptığınız uygulamayı kullanıyorsunuz ve beğenmediğiniz yer olursa hızlıca değiştirebiliyorsunuz :smiley: Biraz saçma hayal ama bana göre bir hayal :slight_smile:

Her neyse, bu işin piyasası vs. nasıldır? İş konusunda sorun yaşanır mı?

Kişiye özel uygulama geliştirip satabilirsin. Store’da uygulamanı yayınlayıp reklam ya da uygulama içi satın alımda kazanabilirsin. Cross platform olduğu için sadece androidle değil ios tabanlı hatta web ve masaüstü uygulaması da geliştirebilirsin. Flame adında bir oyun motoruna sahip. Oyun geliştirebilirsin. Flutter ile bir çok şey yaparak bunları gelire çevirebilirsin.

Flutter çok eski olmadığı için rakibin Java ile ilgili alanlarda olduğu kadar fazla olmayacaktır. Hatta senior bile ortalama 3 5 yıl tecrübeye sahip olduğu için kendini geliştirip ön plana çıkabilirsin.

Büyük şirketler dahil bir çok şirket flutter da kullanıyor. (sadece flutter değil)

Kendini geliştirirsen sorun yaşamazsın ki bir çok şekilde gelir etme şansın var.
Geleceği hakkında, Google fuschia adında yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bu sistemin androidin yerini alması tahmin ediliyor. Sadece telefon değil bilgisayar gibi diğer cihazlarda da kullanılacak. Bu sistem %60 dart flutter ile yazılmış olacak. Yani öyle görünüyor ki flutter gelecekte senin için yeni bir çalışma alanı daha oluşturacak.

2 Beğeni