Django ile Yazılmış Web Sitesini Yayına Almak

Merhaba, Django ile yazmış olduğum bir web sitem var.

Hosting aldım ancak yüklemeyi yapamadığım için iade etmek durumunda kaldım.

Bu konuda önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

Bu web sitesini en uygun fiyata nasıl canlıya alabilirim?

Heroku veya PythonAnyWhere servislerini kullanabilirsiniz.

Barış Aslan’ın bir serisi var:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DJMl_kktdjjI&ved=2ahUKEwiii87x0qrjAhXh0qYKHZTRAPgQwqsBMAF6BAgEEAg&usg=AOvVaw1tm-Y5PwP4ApnRPA3aW-h-

PythonAnyWhere kullanmayı denedim ancak

Something went wrong :frowning:

This website is hosted by PythonAnywhere, an online hosting environment. Something went wrong while trying to load it; please try again later.

Diye bir hata aldım ve çözemedim

Sıfır maliyet ile yapabileceğin alternatifler var. Tavsiyem eğer linux kullanmıyorsan sanal bir makineye linux kurup mod_wsgi ile local yayına almayı denemelisin. Bu şekilde çıkabilecek sorunların önüne geçmiş olursun. Sonrasında amazon web servis hizmetini 1 yıl ücretsiz sunuyor onu deneyebilirsin. Digitalocean da bu konuda çokça çalışma yapan bir firma şahsen tecrübe etmedim ancak django konusunda çok yardımı dokundu, iyi çalışmalar. :slightly_smiling_face:

pythonanywhere servisini kurup canlıya aldım ancak domain işlerimlerini çözmem lazım

Godadyden bir domain aldım pythonanywhere de sitem canlı şu anda ama bu domaini nasıl siteme bağlayacağım konusunda en ufak bir fikrim yok yardımcı olur musunuz?

Sanırım domaini bağlayabilmek için pythonanywhere’in ücretli paketlerinden birine geçmen lazım.

Bunu dediğiniz gibi yaptım ancak şu an da sitemap ve robots txt işlemlerini yapamıyorum

Bu işlemler siteyi yayına almadan önce kodlarla çalışırken yapılıyor olması lazım. robot txt dosyası template dosyasının altına açılıyordu hatırladığım kadarıyla. sitemap modülünün de import edilmesi lazım. google’da örnekleri vardır.