Django localhost bağlantısında UnicodeDecode hatası

Arkadaşlar merhaba.
Henüz yeni olarak başladığım Django framework web uygulamasında localhost 'a default url üzerinden bağlanamıyor ve UnicodeDecode hatası alıyorum. Hata kayıt çıktısını linkte belirttim. Sorun hakkında herhangi bir çözümünüz var mı ?

Sadece runserver komutu kullanmak doğru değil diye düşünüyorum, yanılıyor olabilirm ama bir de python manage.py runserver komutunu dene.

Edit: ilk yazdığımı unut zaten runserver ile server çalışmış, sorun kodlarındaki stringlerdeki bir karakter/harften kaynaklı,

Elbette çalıştırırken python manage.py runserver olarak çalıştırdım, fotoğrafın alt bölümünde manage.py kabuğunu görebilirsiniz. Ek olarak kendi ip tanımlamam ve 0.0.0.0:8000 gibi adres tanımlamaları üzerinden de çalıştırmama rağmen aynı hatayı veriyor. runserver.py dosyasında yer alan tanımlamalara da baktım, bu dosya da devamlı pycharm üzerinden durmaksızın index işlemi yapıyor ancak sebebi nedir bulamadım. Belki sorun buradan kaynaklıyor olabilir. Ayrıca default py. sayfalarını utc-8 formatında da okudum, aynı hata devam ediyor maalesef.

Kısa bir tanımlaması olan bir çözümü var gibi duruyor, ancak django da başlangıç seviyesinde olduğumdan dolayı göremedim. Umarım tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir.

Belki bu yardımcı olabilir https://stackoverflow.com/questions/23109244/unicodedecodeerror-with-runserver

Sorunun Pythondaki bir bugdan dolayı bilgisayar adının doğru okunamaması olduğu söyleniyor. Yani bilgisayar adında türkçe karakter varsa sorun orda, isim tamamen ingilizce karakterlerden oluşmalı. hostname komutuyla bilgisayar adını öğrenebilirsin

1 Beğeni

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz gibi bilgisayar adından kaynaklanan bir karakter hatası mevcut. Bilgisayar adını ASCII formatına uygun hale getirince sorun düzeldi.

1 Beğeni

Rica ederim. :slight_smile: