Django projesine image ekleme

Merhab aarkadaşlar,
Django ile Twitter benzeri bir bir site yapmaya çalışıyorum.Oluşturduğum postlara(tweetlere) resim ekle özelliği ekledim. Settings.py , models.py ve twitter_list.html sayfalarıma gerekli kodları yazdığım halde admin panalinden oluşturduğum posttaki resim gelmiyor. Yardım eder misiniz?Şimdiden teşekkür ederim.

img alanını sonradan eklediğiniz için makemigrations ve migrate komutlarını yeniden çalıştırıp test edin. bende basit bir blog uygulaması yaptım ve kodlarımız aynı neredeyse ve sorunsuz çalışıyor.

image = models.ImageField(null=True, blank=True, verbose_name="Fotoğraf Ekle")

bide böyle deneyin

Merhabalar;
Pipks dediğini yaptınız ve hala hata alıyorsanız, url.py dosyanızın içeriğini de paylaşabilir misiniz?
Büyük ihtimalle media dosyanızın yolunu django tanımlayamamış olabilir, paylaşımınıza göre fikir vermeye çalışacağım.

bu arada şimdi konunun tarihine baktım ve sanırım 4 ay önceki konu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
ben daha yeni başladım djangoya ama sanırım konuyu açan arkadaş şimdiye uzman olmuştur. :slight_smile: :slight_smile:

ha ha ha sabaha karşı gülmekten gözlerim yaşardı, tarihe ben de bakmadım :smiley: :smiley:

Uzman olamadım ama zirvede bıraktım diyelim😂Bu arada teşekkür ederim 4 ay önce çözüm bulmuştuk.
Yeni başladıysanız Youtube-Ozan Teoman Dayanan- Django Dersleri eğitim serisini izlenimenizi tavsiye ederim.

tesadüf 3 şubat ve gecede 3 haziran olunca bugün yazmış diye yazdım bende ama sizin cevabınızdan sonra 4 ay olduğunu fark ettim ve utandım biraz :relaxed::relaxed::kissing_closed_eyes::joy:

zirvede bırakmanıza üzüldüm işin doğrusu. bize yol gösterecek birilerinin olmasını arzu ederdim işin doğrusu ama hayırlısı olsun :slight_smile: :slight_smile: gerçi 4 ay önce çözümü yazsaydınız bize de faydalı olurdu :slight_smile: :joy::joy::joy:

bu arada youtube üzerinde Barış Arsalan adlı kişinin videolarını izleyip bir blog uygulaması yaptım ve gayet iyi anlatmış bence ama işte Django bir derya ve dediğiniz arkadaşı da listeme ekledim.
son olarak özel değilse neden bıraktınız ve şu an ne ile ilgileniyorsunuz? :sunglasses:

Teknoparkta Django eğitimi kursuna gidiyordum, ara tatilde yapmam gereken ödevimle ilgiliydi sorum. Ödevimde bir yere kadar geldim sonra ilerleyemedim kaldı öyle şu an SQL çalışmaya başlayacağım ve yarım kalan Django projemi bitirmeye çalışacağım.

Önerdiğim video serisi kurstaki hocamızın kendi kanalı, Barış Aslan videolarının biraz daha gelişmiş hali ona da mutlaka bakmanızı öneririm.

bende aslında twitter benzeri takip et, paylaş ve beğen gibi etkileşimlerin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorum ve önerdiğiniz videoları takip edeceğim. umarım kısa sürede başlarsınız Djangoya :slight_smile:

Dediğiniz konu yanlış bilmiyorsam Ajax ile yapılıyor video serisinde onu da görebilirsiniz. İnşallah başlayacağım. :blush: