Django'ya yeni başladım öneriniz var mı?

Django’ya yeni başladım udemyden Sadık Turanın kursuyla beraber başladım ama biraz anlamakta zorlanıyorum ve öğrenmek için başka kaynaklardan da bakıyorum, ne önerirsiniz yeni başlayan birisine ? Açıkçası zorlanıyorum.

1 Beğeni

Bu gibi kaynaklara bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Eğer python diline alışık değilsen django ile başlama şahsen ben django biliyorum ama genel olarak flask kullanıyorum sebebi ise çok daha basit ve şunu da söyliyim django ve flask ile web uygulaması yapmak için html bilmek zorundasın ve istersen css ve javascript öğrenebilirsin

Web ile uğraşmak isteyen insan zaten HTML ve CSS kesinlikle bilmeli. HTML ve CSS önyüz, Django ise arkayüz için kullanılır.

Öncelikle html bilmesi gerektiğini bende bahsettim ve css web sitesini oluşturmak için şart değil web siteyi bir insan olarak kabul edersek html vücüd css makyaj ve django, flask, javascript vb. beyin fonksiyonlarıdır

1 Beğeni

Eğer yabancı dilin varsa tavsiyem, yabancı kaynaklara bakman olacak. Çünkü Türkçe django kaynakları bulmak oldukça zor, bulsan bile güncel bir eğitim olup olmaması da önemli bir husus oluyor ki çoğu güncel değil. Django evet gerçekten de öyle kolay anlaşılır bir framework’e benzemiyor ama emin ol, alıştıkça birşeyleri anlamaya başlıyorsun, yarıda bırakma yani. Benim şuan izlemeye devam ettiğim şu video var az da olsa İngilizce anlarım diyorsan bakabilirsin;

Şunu da belirtmek gerek, videolar izleyerek olacak birşey değil bu. Aslında sanırım yazılımın her konusu böyle. Uygulma yapmak gerek, projeler yapmak gerek. Belki bunu 10.duyuşun ama olsun, ne kadar önemli olduğunu anlıyorsun işte. İyi günler, iyi kodlamalar.

1 Beğeni

Kaynak 3 yıl önce, pek güncel değil gibi

1 Beğeni

Bende sekiz senelik bir kitaptan rails öğreniyorum :slight_smile:
İnanın ki değişen pek bişeyler olmuyor,genelde aynı kodlar üzerinden gidiyorlar.

2 Beğeni