Döngü ile sınıf örneklemesi mümkün mü?

Zaten eklemişim. Yani zaten bir SSS bölümümüz var ve kullanıcılara ilk girdiklerinde bu belirtiliyor. Tabii şöyle sorunlar var:

• “Foruma Hoşgeldiniz” konusu kaç yeni üye tarafından okunuyor?
  • Bir sorunun sıkça sorulduğu anlaşıldığında bu soru SSS bölümüne ekleniyor mu?
  • Soru sormadan önce forumda kaç kişi araştırma yapıyor?

Bence öncelikle bu sorunlara çözümler bulmalıyız. Çözüm şu olabilir: "Bir forumda nasıl soru sorulur?"u herkese öğretmek. Tabii her seferinde aynı şeyleri yazarak değil. Soru sorulurken yazılanları analiz edip tavsiyeler sunan bir bot aracılığıyla olabilir. Mesela forumumuzda soru yazılırken benzer soruları gösteren bir özellik halihazırda var. Bunun gibi başka özellikler de eklenebilir. Tabi söylemesi kolay benim için. Açıkçası aklımda böyle şeyler ama zamanım yok maalesef. Forumda aktif bile değilim artık. Forumun açık kalmasını sağlıyorum diyerek avutuyorum kendimi. Ama vakti olan arkadaşlara bu gibi eklentileri bulmayı ya da geliştirmeyi öneririm. Hem kendilerini geliştirirler hem de bizim forum ve Discourse kullanan diğer forumlar faydalanır.

1 Beğeni

Bunu ben de dusundum. “Kod yaziyorsun gibi duruyor, ``` arasina alsana.” Ama sag taraf ne kadar dikkat ceker bilemedim. Yazdigi soruyu okumuyor diye dusunuyorum cogu insan. Veya kodun editordeki haliyle forum’un bozdugu halini esit derecede okunmaz buldugu icin duzeltme geregi duymuyor.

Belki bir “ne yaptigimi biliyorum, post etmeme izin ver” nagscreen’i ara cozum olabilir. Hmm, software ne kadar customizasyona izin veriyor, bir bakayim…

Bu arada “bu soruda kaynak kodu var mi” da guzel bir machine learning isi olabilirmis, yapacak is arayanlara onerelim; simdi aklima geldi.

1 Beğeni