Dosya işlemleri yapılırken yapılan değişiklikler anbean yenilenmiyor

Evet, difficulty.txt ve length.txt dosyaları okundu ve okunan değerler ekrana yazdırıldı.

Ben sadece kodları okumak istediğinizi düşünerek ana dosyayı attım. Kusuruma bakmayın. Sorun çözüldü, teşekkür ederim. Satırların yerini değiştirmemizin etkisi ne oldu da düzeldi peki ? Bunu da merak ediyorum açıkçası. Yanıtlarsanız sevinirim :slight_smile:

aslında oldu çünkü kodlar sırayla okunuyor

Satırlar değiştirilmeden önce, dosyalar okunuyordu, sonra yazdırma işlemi gerçekleşiyordu. Şayet bu dosyalar daha önce oluşturulmamış ise bir FileNotFoundError hatası yükseltiliyordu. Dosyalar oluşturulmuş ise, bir önceki içerikleri neyse onlar ekrana yazdırılıyordu.

Satırlar değiştirildikten sonra, yapılan seçimler dosyalara yazdırıldı sonra da dosya okundu.

1 Beğeni

Soruya yazdigin kodda bir sikinti yok, calistirmayi denedin mi?

Deneyemezsin tabi, self tanimli degil. Ama duzeltip denersen calistigini goreceksin. Demek ki sorun sorudaki kodda degil.

Buna gerek yok; dosyayi kapatmak flush etmekten daha buyuk bir garanti (flush’i kapsiyor).

Bu da ayni seyi baska fonksiyonla yapmaya calisiyor. Data beteri, write’ta bir sorun oldugunu/olabilecegini varsayiyor.

Eski halinin sadece bir kac satirini gordugumuz icin soylemesi zor ama indent’lere ve degisken isimlerine (file1, file2) bakilirsa with bloklarini gereginden (ve bize gosterdiginden) uzun tutmussun.

3 Beğeni

Evet sorun paylaştığı kodda değildi. Kodun tamamını atınca sorun belli oldu. Paylaştığı kodu çalıştırdım, sonra yazılması gereken bir ifade önce yazılmış.