Dosya'ya çıktı alırken, dosya adına ek olarak otomatik tarih bilgisi yazdirilabilir mi?

Merhaba
Bir programımız var ve bu program kapanış ta çıktısını dosya ya yazdırıyor. Dosya ya dosya adı yazdırılırken ilave olarak işlemin yapıldığı tarih bilgisi eklenebilir mi.

yol = os.path.join(
    "C:\\",
    "PythonDosyalar",
    "6_Fen_B_Yoklama.txt"
)

with open(yol, 'w', encoding='utf-8') as f:
    for x, y in outDict.items():
        f.write(f"{x} : {y}\n")
        f.flush()

Aşağıdaki dosya adının “Programımızın içinde import ettiğimiz datetime modülü ile programın içeriğine yazdırdığımız” Tarih bilgisini otomatik olarak baiına yada sonuna ekletmek mümkün mü ?

"6_Fen_B_Yoklama.txt"

20.10.13 - 6_Fen_B_Yoklama.txt ya da
6_Fen_B_Yoklama_20.10.13.txt
vb.

import datetime
import os

print("-" * 25)
now = datetime.datetime.now()
students = {101: "Mehmet Ali KARABUÇ", 102: "Ahmet edip", 103: "Arda Özel", 104: "Aybüke", 105: "Ayşe Beyza YILMAZ",
            106: "Ayşe Nisa Şahin", 107: "cemre", 108: "destina çalıcı", 109: "Durdane Sarı", 110: "Eda Yücel",
            111: "Esra Körün", 112: "Fatma Zehra Karakaya", 113: "Kemal Uçar", 114: "Kutalmış Yılmaz",
            115: "M.Buğra Şahin", 116: "Melda Cırık", 117: "mertali erdemir", 118: "Miray Yılmaz",
            119: "Muhammetmetehan", 120: "Muhammet Emir Demirci", 121: "MUSTAFA KAYA", 122: "nehir durgun",
            123: "Ömer utku ipek", 124: "Simay Tuluk", 125: "sude özdin", 126: "Tuğba Gündoğan", 127: "Tuna Ünüvar",
            128: "Yağmur Ceylin Kurtcu", 129: "Yezdan Göbüt", 130: "Yusuf Loğoğlu", 131: "Zeynep Büşra Akbaş"}
inDict = {}
outDict = {}
dict_count = 0
while True:
    if dict_count == len(students):
        break
    for key, value in students.items():
        print(key, value)
        result = input("If student in class, ( press: v ), If not ( press y ) : ")
        result = result.lower()
        if result == 'v':
            inDict[key] = value
        elif result == 'y':
            outDict[key] = value
        else:
            print("Wrong Enter")
            while True:
                result = input("You have to press 'V', If student is in the class, If not  press 'Y'  : ")
                if result == 'v':
                    inDict[key] = value
                    break
                elif result == 'y':
                    outDict[key] = value
                    break
                else:
                    print("Mr.Idiot , If student is in the class, press: v. If not, press y : ")
                    continue

dict_count += 1
print()
print(f"Total Students : {len(students)}")
print()
print(f"Total In : {len(inDict)}")
print()
print(f"Total Out : {len(outDict)}")
print()
print(f'{now:%Y %m %d -  %H:%M }')
print("-" * 25)
print("12 Fen B ")
print("Öğrenci Yoklama Sonucu")
print('Gelmeyen Öğrenciler')
print("-" * 25)
print()

yol = os.path.join(
    "C:\\",
    "PythonDosyalar",
    "6_Fen_B_Yoklama.txt"
)

with open(yol, 'w', encoding='utf-8') as f:
    for x, y in outDict.items():
        f.write(f"{x} : {y}\n")
        f.flush()
print("-" * 25)

Merhaba,

Size bunun cevabını şu başlıkta vermiştim aslında.

1 Beğeni

Bunu görmedim allah allah gözümden kaçmış herhalde bir bakayım.

Cevabınızı görmemişim yoğun mesajlaşmaların arasında atlamışım aslında tamda bu konuda bir şey söylemek istiyorum . Bu yazdığımız mesajlarda bir mesaj numarası olsaydı sadece zaman bilgisi var aslında bir de her mesajın bir numarası olsa yoğun mesajlaşmaların olduğu konularda referans gösterme yada mesajı bulma açısından kolaylık sağlardı böyle bir özellik olsaydı diye düşünüyorum.

Mesajların linkleri var sadece. Mesela sizinle paylaştığım link, sizi ilgili mesaja götürdü, o mesajdan önceki mesajları geçmek zorunda kalmadınız. Ama dediğiniz gibi mesajda da gönderi numarası bulunabilirdi. Discourse’un böyle bir özelliği var mı bilmiyorum. Böyle bir değişiklik yapılabiliyorsa ancak @ismailarilik yapabilir.

Rica etsem bu link paylaşımının nasıl yapıldığını anlatan bir şey varsa paylaşır mısınız. Bu zincir ikonuna nasıl ve nerde tıklamak gerekiyor yada anlatan bir kısa döküman var mı. Cahilliğimi bağışlayın lütfen.

O zincir ikonu her mesajın altında bulunur. Linkini paylaşmak istediğiniz mesajın zincir ikonuna tıklayın, açılan kutucuktaki linki kopyalayın ve hangi mesajınızda bu kopyaladığınız mesajın linkini paylaşmak istiyorsanız, o mesajınıza yapıştırın.

Teşekkür ederim.Sağolun

Yukarıdaki link kısmına bakarsanız odaklanmış olduğunuz gönderinin numarası en sonda yazıyor.

evet gördüm ben de.

Evet bende gördüm şimdi ama keşke bu gönderi numarasını her gönderinin üstündeki gönderilme zamanıyla ilgili bilgi gibi direk gönderi üstünde görebilseydik iyi olurdu kanaatimce daha eski teknoloji kullanan forumlarda bile olan faydalı bir özellik bence ama neyse uzatmıyım.

Abi benim soruna baksan

Senin sorun neydi ki ortalık karıştı yine…

Benim sorunum ana ekranda var bende pyinstaller sıkıntılı da