Entry'deki Verileri Messagebox'ta gösterme

@ismailarilik

Merhaba, hoş geldiniz.

Mesajınızda uygunsuz bulduğum bazı yerleri sizinle paylaşayım.

1. Bir topluluğa üye oluyorsunuz ve ilk mesajınızda nezaketen de olsa bir “merhaba” demiyorsunuz.
  2. Sorunuz hakkında kendi cümlelerinizle kısa da olsa bir açıklamada bulunmuyorsunuz.
  3. Size yardım etsin diye forumdaki bir kişiyi etiketliyorsunuz. Ve üstelik o kişiden yardım isteme şekliniz, herhangi bir ricada bulunmaksızın, sadece o kişinin kullanıcı adını etiketlemek; ki bence kaba bir davranış bu.
  4. Ayrıca bu bir ödev sorusuna benziyor. Ödevi bir başkasına yaptırmaya çalışmanın da uygunsuz bir davranış olarak değerlendirildiğini bilmenizi isterim.
7 Beğeni

merhaba;
etiketlediğim kişi ile önceden bağ kurdum.Bende bunu bilmenizi isterim .teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

Tamam da önceden bağ kurmanız, sizin uygun bir mesaj yazmamanız için bir neden değil. İkisi ayrı şeyler. Burada konu açıyorsunuz ve bir konuda olması gereken asgari şeyler sizin açtığınız konuda yok.

5 Beğeni

Sonra da shanyu niye bu kadar dalga geçiyor, diyorlar. Rencide etmiyorum ki ben, nükte ile ıslah ediyorum.

Babamın annesinin oğlunun kardeşinin oğlu benim neyim olur bunu bulan programı yazın, acil.
Ekran başlığı da “Peki ben sizin neyinizim?” olsun.

arkaşlar görüşlerinize hak veriyorum ve özür diliyorum sanırım sistemi bilmedigim için.Kendimi bölümüm üzerinde geliştirmek için buradayım aklıma takılan ve bi yere kadar gelip yapamadıgım bi kac daha soru var eger yardımcı olmak isterseniz sisteme yükleyecegim
teşekkür ederim

Yükle yahu canın sağolsun. Ama lütfen yüklemeden önce manuel’e geç. Zira böyle ben avşarlardan enes, hemen bağa şu program’ül kod-i kaynak dersen, ahalinin huzuru kaçar sevgili enes. Örnek yardım istemelere bak, meramına daha çabuk ulaşırsın böylece…

1 Beğeni

anlayışın için teşekkür ederim . attıgım soru ve atacagım sorularda yardımcı olursanız cok sevinirim.

1 Beğeni

@dildeolupbiten ve @Shanyu 'ya katılıyorum.

#Kütüphaneyi aktarıyoruz
from tkinter import *

#Bu fonksiyon tuşa basılınca girdileri messagebox'a yazdıracak
def kayit_ol():
    pass

#Ekranı oluşturalım
ekran=Tk()
ekran.geometry("300x250")
#Başlığı yazalım
ekran.title("Kayıt Ekranı")

#Diğer şeyler
ad_yazi = Label(text = "Adınız:")
ad_girdi = Entry()

soyad_yazi = Label(text = "Soyadınız:")
soyad_girdi = Entry()

dogum_tarihi_yazi = Label(text = "Doğum Tarihiniz:")
dogum_tarihi_girdi = Entry()

okul_numarasi_yazi = Label(text = "Okul numaranız:")
okul_numarasi_girdi = Entry()

#Bunları ekranın tam ortasında olacak şekilde yerleştirelim
ad_yazi.pack(expand=True)
ad_girdi.pack(expand=True)

soyad_yazi.pack(expand=True)
soyad_girdi.pack(expand=True)

dogum_tarihi_yazi.pack(expand=True)
dogum_tarihi_girdi.pack(expand=True)

okul_numarasi_yazi.pack(expand=True)
okul_numarasi_girdi.pack(expand=True)

if __name__ == "__main__":
    ekran.mainloop()

Çıktı :

Ancak messagebox oluşturmayı bilmediğim için messagebox oluşturması gereken fonksiyonun içini boş bıraktım. Orayı da bilen birisi tamamlayabilir.

1 Beğeni

*'dan önce bir boşluk bırakmayı unutmuşsunuz. :slight_smile:

Merhabalar. Arkadaş benimle iletişime geçmişti. Ben de yardımcı olacağımı ama sorusunu forumda paylaşıp benden bahsederse daha iyi olacağını söylemiştim. Böylece hem forumun diğer üyeleri soruya cevap verebilir hem de cevaptan herkes faydalanabilirdi. Ancak soruyu ben de onaylamıyorum. Prensip olarak ödev de çözmüyorum zaten. Bunun sadece bana faydası olur, karşıdaki kişiye hiçbir faydası olmaz. Ödevde bir yere kadar gelinir, mesela bu örnekte bir diyalog kutusu açılamamış olur, buradaki birkaç satır kod üzerinde tartışılır, yardımcı olunur. Ama en baştan bir ödevi yapmak ya da yaptırmak hiç doğru değil bana göre. Hatta bu işi ticarete dökenler var. Resmen geleceğimiz olacak gençlerden faydalanıyorlar. Bir de ülkenin neden iyiye gitmediğini merak ediyoruz. Yapmayın, yaptırmayın. Üniversite sonrası iş hayatında kimse kimsenin işini yapmaz. Parayla bile yapmaz. Söz meclisten dışarı bu arada, genel olarak konuşuyorum.

7 Beğeni

Haklısınız, düzelttim.

Bu artık yasaklandı. Hapse kadar yolu var. Tez yazdırmak vs. buna dahil.