Facebook üzerinden hesap açma programı üzerine

Arkadaşlar elimde bir projem var bana acil yardımcı olacak arkadaş arıyorum işlem Facebook hesap açma yazılımı geliştiriyorum.
Her şey tamam sadece sorunum şunlar.
1.sorun hesap açarken hata verdiğinde işlemi tekrar başa alsın istiyorum(modem reset ve tekrar aynı formu baştan başlarsın istiyorum.
2.sorun ise işlemler başarılı ilerleme sonrası işlemleri yeniden yapması yani açık tutulan formu sürekli sonsuz döngüye almak istiyorum.
3.mailler isminde klasör açtım ve bu mailler klasörüne formlar ekledim yazılım çalıştığında ayarlar kısmından 1 dediğimde o mail formuna gitsin işlem yapsın 2 dediğimde 2 numaralı mail formuna işlem yapsın.
4.sorun ise Facebook a profil fotusu nasıl gönderirim.
5.sorunum ise textler isimli dosyanın içinden formlarda yaptığım gibi yönlendirmeler yapmak istiyorum örnek olarak seçim yapılacak alanlar var o alanları seçmek istiyorum örnek olarak (profil fotosu yükle,yaş aralığını seç,cinsiyet)
6.facebook login olurken textler klasöründen kullanıcı adı şifreyi sıralı bir şekilde çekip işlem yapılan kullanıcıları işlem yapılanlar isimli txt ye kayıt yapması. Elimdeki proje çok acil bir proje yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.lütfen olumsuz yorum yapmayın öğrenmeye çalışıyorum fakat sorunlar üst üste geliyor ve çoğu aşamalarını çözdüm.sizden ricam benimle dalga geçmemeniz.bana WhatsApp üzerinden yardımcı olacak arkadaş olursa da sevinirim Forum admin den özür dileyerek whatsapp numaramı paylaşıyorum lütfen hatam varsa uyarınız.
Elinde hazır projesi olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.
Sadece WhatsApp açık 0506 107 58 58 bana whatsapptan dönüş yaparsanız ben sizi ararım.lütfen bir an önce yardımcı olursanız sevinirim.

Github yada benzeri bir ortama koyup repoyu paylaş burdan en azından girip bişeyler ekleyebilir insanlar.Böyle kimsenin yardım edeceğini düşünmüyorum.
Kolay gelsin şimdiden