FastApi template yönetimi ve migration. Quart

Selamlar fastapi’ye ait bir çok örnek buldum fakat net olarak template yönetimi ve migration konusunu anlayamadım. FastApi arayüz tasarımı değilde daha çok adı üstünde api geliştirmek için kullanılıyor sanırım. jinja2 import ederek falan birşeyler yapabilir miyiz? Migration sqlAlchemy ile olacaktır ama nasıl yapmam gerektiğini çözemedim.
Flask alternative’i baktım quart diye bir frameWork buldum async çalışıyormuş Quatro kullanan var mıdır?
teşekkürler.

Quatro, hakkında internette bir bilgi bulamadım ama - yanılmıyorsam - size daha önce söylediğim tornado kendi içinde bir template sistemine sahip. Aynı zamanda hız konusunda da çok güçlü bir rakibi yok. Ancak migration konusunda ne durumda olduğunu bilmiyorum. Daha önce hiç sqlAlchemy kullanma şansım olmadı.

teşekkürler.
ben yanlış yazmışım :slight_smile: quart olacaktı.

quart flaskın neredeyse aynısı ve async destekliyor. Bu aslında tam istediğim bir framework oluyor.
Şöyle yapayım madem varolan flask applikasyonu quarta çevireyim sonra belli sayılarda stres testine tabi tutayım ve sonuçları burada paylaşayım. Forumada faydam olmuş olur hem. Eğer sonuçlar iyi gelirse quart ile devam edeyim olmadı tornado ya geçeyim.
1 Beğeni