Fikirlerinize ihtiyacım var

Selamlar Herkese,

Ben istanbul’dan Mustafa. 19 yaşındayım, iletişim ve tasarım öğrencisiyim. Ancak son dönemlerde yazılım alanına ciddi anlamda ilgi duymaya başladım. Araştırmalarım sonucunda phyton dilini keşfettim. Bu yazılım diliyle ilgili bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız gerçekten çok memnun olurum.

Phyton’la masa üstü, web, mobil ve ağ yazılımları yapıldığını açıklamalarda gördüm. Ama ben yapay zeka ve robotik yazılımlar ve blockchain teknolojisi alanında ilerlemek istiyorum. Phyton dili bu bahsettiğim teknolojiler için uygun bir dilmidir? Yada bu teknolojiler için hangi dilleri öğrenmem gerekiyor. Konuyla ilgili yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum.

Merhaba, aşağıdaki gibi bir arama yaptınız mı daha önce?

which programming language is ideal for robotics

Merhaba.

Öncelikle “Phyton” olarak değil, “Python” olarak yazmalısınız.

Python zaten yapay zekada oldukça sık kullanılmaktadır. Robotikten kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama her platform için illa ki bir Python entegrasyonu vardır; oldukça yaygın bir betik dili sonuçta.

Aslında bu dediğiniz alanlarla ilgili araçları neredeyse her programlama dilinde bulabilirsiniz. Diğer dillere de bakın ve sizin için en uygunu olduğunu düşündüğünüz dili seçip çalışmalara başlayın.

İyi çalışmalar.