Finder Uygulaması

Merhabalar,

Biliyorum,Liga,MyPC hiç hayata geçiremediğim,çok güzel olan projelerdi.Ancak bu sefer ne olursa olsun hayata geçireceğim ve en çok yazılımcıları ilgilendirecek bir uygulamam var.Bu yazıyı en son kod yazdığım tarihten beri düşünüyorum(18’inden beri).Görüşlerinizi bekliyorum :slight_smile:

• Uygulama Adı : Finder
  • Uygulama Amacı :
  1. Sistem kaynağını tüketen arama motorları,tarayıcılar gibi uygulamaları kullanmadan internet araması yapmak ve bunu bir GUİ kullanarak yapmak. 2)Bunun yanında belirtilen ismi belirli uzantılar,yollar belirtilerek bilgisayar içinde dosya olarak aramak.
  • Dil : Python
  • Kullanılan Modüller : tkinter, googlesearch,os

Avantajları :

• “Kara Liste” sayesinde önceden belirlenmiş isimleri aramamak.
  • Düşük sistem kullanımı.

Bu kadarı ile sınırlı değildir.Sizin istekleriniz ve bulduğum yeni şeyler eklenecektir.

1

illaki sistem kaynağını yer bu uygulamada ben tam amacını anlamadım uygulamanın

arama sonuçları yine bu ekranda mı karşımıza çıkacak ve girdiğimiz siteler de mi?

Program output penceresi oluşturacak.

Google’a girmeden,sistemi en az şekilde kullanıp,output’u ekrana bastırmak.Ayrıca pc içinde dosya aramak için uygun.

Google’a girmek ne oluyor, siz zaten googlesearch modülünü kullanmıyor musunuz?

bu nasıl sistemi kullanmıyor onu anlamadım herhalde demek istediğiniz sadece arama resultu olarak görsel olmayan bir sürü site alıyoruz bir komut satırı içinde

Google’ı açmadan.Google kurulu olmayan sistemlerde çalışabilecek.

Hiç sistem kullanmıyor demek mümkün değil.Evet,kullanıyor ama Chrome gibi RAM’i yemiyor.

Bir pencere oluşturup sonuçları bastıracağım ama evet,görsel olacağından pek emin değilim.

daha optimize yapacağına söz veriyorsan kullanırız

Tarayıcı daha mantıklı geldi .d

ben bu uygulamanın tam amacını anlamış değilim.

Hem kendimi geliştirmek,hem sistem kaynağını Chrome’a göre daha az kullanarak hem bilgisayar içi,hem de internet araması yapmak.

Google’ı ne zamandan beri sisteme kuruyoruz ki?

1 Beğeni

Chrome kullanmadan yani :sweat_smile: