Flask çalışmasını deploy(dağıtmak) etmek yayınlamak

Burada ne diyor anlamadım flaskile yapılan bir proje yayınlanabilmesi için apache ilemi server edilmeli flaskın kendi serveri yetersizmi ve diğer web frameworklerde böylemi dağıtım ortamında başka server programlarınamı ihtiyaç duyar

Ben apacheyi kullanmiyorum. Serveri production’a alip flask run ile baslatiyorum kendi vds’m de

flask run deploy/yayin icin degil, test icin. --with-threads demezsen ayni anda iki istegi bile isleyemiyor.

Ufak veya test amacli seyler icin tamam ama uzun vadede nasil calistigini denemis biri soylesin.

Ben sahsen musterinin gunde 100-200 kere cagirdigi API’yi bile uWSGI arkasina aldim.
Trafik buyudugunde yine uWSGI kullaniyorum ama SSL’i onune koydugum nginx’te sonlandiriyorum.

Tmmda arkadaş işin özeti ne flask server edilebilmek için apache yemi ihtiyaç duyuyor anlamadım hakkınızı helal edin kafam çok karıştı bu apache nedir tornado web framework nasıl veya cherypy microframework sanki apacheye ihtitaç duymuyor

arada virgul kullanirsan sorulari okuma sansim olur boyle her seyi art arda yazinca okurken nefessiz kaliyorum bi acayip oluyo flask dokumentasyonunu oku istersen apache’ye de bak iyisi mi sonucta fazla bilgi goz cikarmaz eger ingilizce okuyamiyorsan once ingilizce ogrenmeye bak bence cok onemli diger islerden daha onemli oldugunu bile soyleyebilirim micro framework dediginin de HTTP sunucusuyla alakasi kod kodun yazilmasiyla ilgili cogunun yaninda micro HTTP sunucusu da geliyo ama iste mesela flaskin yaninda gelen pek matah bir sey degil deneme icin kullanabilirsin ama baska sunucuyla calismak uzere tasalanmis oyle bir sey ariyorsan cherrypy’a bir bak bence icinde micro HTTP sunucusu olan guzel bir micro framework