Flask projesini yayınlamak

Merhabalar,
Elimde flask ile geliştirdiğim bir web projesi var ve bunu heroku, github gibi platformlar üzerinden yayınlayabileceğimi biliyorum fakat benim istediğim kendi alan adımla ve kendi hostingimle bu projeyi yayınlamak.
Bunu nasıl yapabilirim? Hangi türden bir sunucu kullanmalıyım ve projemi nasıl düzenlemeliyim.
Şu anda veritabanı olarak SqLite3 ve SQLAlchemy kullanıyorum yayına almak için bu yapıyı da değiştirmek gerekir mi?
Flask-mysqldb ile PHPMyAdmin gibi bir yapıya geçmek gerekir mi?

Benim istediğim PHPMyAdmin gibi gelişmiş bir veritabanı paneli ile veritabanlarımı yönetebilmek.
Aynı zamanda bir CPanel de istiyorum sunucumla alakalı diğer ayarları yapabilmek için.
Uygun olanın bir CentOS sunucu olduğunu görüyorum bu şartlar altında çünkü kendisi CPanel destekli.
Projemdeki SQLite ve ORM yapısını bozmadan bu şekilde yayınlayabilir miyim?
Eğer bu yapıyı bozmadan yayınlayabiliyorsam bunu bir veritabanı yönetim paneli üzerinden yönetebilir miyim?

Projenize göre sunucu seçimi yapabilirsiniz. Örneğin CentOS ve Ubuntu arasındaki farka bu web sayfasından ulaşabilirsiniz. İsterseniz apache wsgi_mod ile gerekli düzenlemeleri yaparak yayına geçirebilirsiniz (Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız burayı baz alabilirsiniz.) . Yayınlama seçeneklerine de aynı alan adı üzerinden erişebilirsiniz.

SQLAlchemy , Python programları ve veritabanları arasındaki iletişimi kolaylaştıran bir kütüphanedir. Çoğu zaman, bu kütüphane Python sınıflarını ilişkisel veritabanlarındaki tablolara çeviren ve işlev çağrılarını otomatik olarak SQL ifadelerine dönüştüren bir Nesne İlişkisel Eşleştiricisi (ORM) aracı olarak kullanılır. Veritabanı olarak, isterseniz PorstreSQL kullanabilirsiniz.

Flask-mysqldb ile PHPMyAdmin gibi bir yapıya geçmek gerekir mi?

Hayır gerekmez. İsterseniz bunu yapabilirsiniz.

Bol şans…