Flask ve sayfaya değer gönderme

Merhabalar
Flask’da
return redirect(url_for("index",username=username,**request.args))

şeklinde bir kod ile index sayfasına username değerini gönderiyorum ancak bu değer gidip url’nin sonuna ekleniyor ve url şu şekilde oluyor:

http://localhost:5000/?username=kullanıcıadı

Benim istediğim ise aldığım username değerini html kodları içinde kullanmak ancak bunu yapmaya çalıştığımda değişkenin içeriğini okuyamıyorum. Linke gelen bu değeri alıp nasıl html kodlarının içine aktarabilirim veya redirect ile değeri gönderirken nasıl direkt html’in içinde kullanabileceğim şekilde gönderebilirim?

bunu redirect yerine

render_template(“index.html”,username=username)

Şeklinde gönderdiğimde de sorunsuz bir şekilde html kodlarının içinde bu değeri kullanıyorum ve navbarda gösterebiliyorum.

Ancak farklı bir linke tıkladığımda bu değer yine görüntülenmiyor.

Bu login olduktan sonra navbarda Hoşgeldiniz aytacyaydem şeklinde sorunsuz gözüktüğü hali

Burada ise Anasayfa linkine tıkladım ve değer kayboldu sadece Hoşgeldiniz şeklinde gözüküyor yazı.

Html kodları ise bu şekilde

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir XY problemi vakasi oldugunu varsayip gizli soruyu cevapliyorum.

Giris yapmis kullanici gibi uzun sureli ve bir cok sayfa tarafindan kullanilan bilgileri session cookie adini verdigimiz mekanizma ile session data’sinda tutmak cok daha kolay, ve her sayfanin birbirine sicak patates oynar gibi GET parametresi paslamasini engeller.