Fonksiyonlarda anlamadığım bir ifade

Selamlar bir süredir discord botu yapıyorum ve insanların kodlarını okurken şöyle bir ifadeye denk geldim:

async def mute(self,ctx, member: discord.Member, *, reason=None):

Bu ifade de ‘discord’ modülün ismi ‘Member’ ifadesi de bir class’ın ismi.Buradaki member:discord.Member ifadesinin görevini anlayamadım.Acaba ‘Member’ isimli classa obje oluşturup bu sınıfı kullanmamızı sağlıcak tam olarak anlayamadım,yardımcı olur musunuz acaba?

member'in beklenen deger turunu soyluyor. Pratikte hic bir ise yaramiyor, yokmus gibi davranabilirsin.

2 Beğeni

@aib Hocam o zaman bu fonksiyonu çalıştırırken bir sınıf argümanı bekliyor.Peki,bu argümanın Member sınıfına bağlı olması mı gerek?

Argumanin Member sinifinin bir ornegi (instance) olmasi lazim. x = Member(...) demis gibi.

@aib Geç cevap için üzgünüm.Cevabınız için teşşekkür ederim.Bir sorun ile karşılaştım bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz acaba

a = discord.Member()

Member isimli sınıfa obje oluşturmaya kalktığımda iki adet parametre boş kaldı diyor. ‘data’ ve ‘state’ bu ifadeler hakkında neyi temsil ettiklerini biliyor mısunz acaba?Teşşekkürler cevap için tekrardan bu arada

Rica ederim. Discord dokumentasyonuna bakiniz.