For Döngüsü ile Listeden Eleman Çıkarma

public static void main(String[]args) {
		String [] friendlist = {"Ayşe","Fatma","Mert","Batur","Kerim","Elif"}; // String [] friendlist = new String[6];

for(int i = 0; i< friendlist.length; i++) {
			if (i ==friendlist[0] || i == friendlist[1]) {
				continue;
			}

System.out.println(friendlist[i]);
			i++;
		}

}
}

Arkadaşlar Listedeki elemanların bazılarını kullanmak istemiyorum bunu for döngüsü kullanarak yapmaya çalıştım lakin for döngüsünde bir hata var çözemedim.

Direkt i = 2 de yapabilirsin

Selam,

Kod okunmuyor, fontu buyutur musun?
Bi de koyu arkaplan uzerine acik renk tercih ediyorum.

Yeterince büyük mü ?

Kodu fotoğraf yerine burada anlatılan şekilde atarsanız bize kolaylık sağlarsınız:

Haklısınız kusura bakmayın :slight_smile: Kod satırı olarak yazmayı denemiştim lakin bir kısmı kodların dışarıda kaldı.

1 Beğeni

Evet sitedeki biçimlendirme arayüzü kod için biraz uyduruk kalıyor, o linkte daha kolay yöntemler anlatılmış.

1 Beğeni

Düzelttim sorun yok gibi görünüyor. Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Hata çıktısını da yazmanız gerekiyor. Ama buradan gördüğüm kadarıyla int tipindeki i değişkeni ile String tipindeki listenin elemanını karşılaştırmışsınız. Aynı türden olmayan değişkenleri eşittir operatörü ile karşılaştıramazsınız. Ek olarak, i++ demişsiniz, kasıtlı olarak mı artırıyorsunuz bilmiyorm ama gözüme takıldı.

Ayrıca yazacağınız for döngüsünü şu şekilde yazarak daha temiz bir kod elde edebilirsiniz.

public class Test {

public static void main(String[] args) {
        String[] friendlist = {"Ayşe", "Fatma", "Mert", "Batur", "Kerim", "Elif"}; // String [] friendlist = new String[6];

for (String friend : friendlist) {
            switch (friend) {
                case "Ayşe":
                case "Fatma":continue;

default: System.out.println(friend);
            }
        }
    }
}