For içinde thread modülü

Hocam, kod işe yaradı teşekkür ederim. Bir hata alıyorum yardımcı olursanız çok menmun olurum.
5 thread açarak işlemleri yapıyorum. Fakat threadlar tek tek hataya düşüyor. mesala thread 1 hataya düşünce bir sonraki iş parcası 4 thread açıyor. Böyle böyle son threadda hataya düşünce program çalışmıyor malesef :slight_smile: . Sanırım kullandığım ipler bağlanamıyor. Veya birşeyleri açık bırakıyorum. Veya session diyor anlamadım son satırsa sessionlar depoyu dolduruyormu acaba. Bunun bir çözümü varmı hocam veya hata alsanada bir sonraki iş parçasında yine 5 thread olarak devam etsin. Çünkü iplerden hata alabiliriz bazen. Birde time.sleep(7) ile her thread arası 7 saniye bekletiyorum. Birde değer gönderdiğim fonksiyon içerisinde try except kullanıyorum hata aldığımda devam et diyorum. Acaba bu try except farklı bir yerdede kullanmammı gerekiyor. Ayrıca hiç thread açmadan çalıştırdığımda uzun süren çalışma sonunda yine bu hataya düşüyor. Yani threadlarla alakası olmayabilir bu hatanın. Ama threadları kapatması iyi olmuyor.

Exception in thread Thread-7:
Traceback (most recent call last):
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connection.py", line 171, in _new_conn
    (self._dns_host, self.port), self.timeout, **extra_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\util\connection.py", line 79, in create_connection
    raise err
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\util\connection.py", line 69, in create_connection
    sock.connect(sa)
ConnectionRefusedError: [WinError 10061] Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı

During handling of the above exception, another exception occurred:

File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 600, in urlopen
    chunked=chunked)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 354, in _make_request
    conn.request(method, url, **httplib_request_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\http\client.py", line 1229, in request
    self._send_request(method, url, body, headers, encode_chunked)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\http\client.py", line 1275, in _send_request
    self.endheaders(body, encode_chunked=encode_chunked)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\http\client.py", line 1224, in endheaders
    self._send_output(message_body, encode_chunked=encode_chunked)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\http\client.py", line 1016, in _send_output
    self.send(msg)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\http\client.py", line 956, in send
    self.connect()
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connection.py", line 196, in connect
    conn = self._new_conn()
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connection.py", line 180, in _new_conn
    self, "Failed to establish a new connection: %s" % e)
urllib3.exceptions.NewConnectionError: <urllib3.connection.HTTPConnection object at 0x0000000004DDA9B0>: Failed to establish a new connection: [WinError 10061] Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı

During handling of the above exception, another exception occurred:

File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\threading.py", line 917, in _bootstrap_inner
    self.run()
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\threading.py", line 865, in run
    self._target(*self._args, **self._kwargs)
  File "C:\Users\alper\Desktop\testler\accept.py", line 144, in oku
    acc(ip,port,useragent,email,sifre,kullanici)
  File "C:\Users\alper\Desktop\testler\accept.py", line 107, in acc
    browser.close()
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py", line 688, in close
    self.execute(Command.CLOSE)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py", line 319, in execute
    response = self.command_executor.execute(driver_command, params)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\remote_connection.py", line 376, in execute
    return self._request(command_info[0], url, body=data)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\remote_connection.py", line 399, in _request
    resp = self._conn.request(method, url, body=body, headers=headers)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\request.py", line 68, in request
    **urlopen_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\request.py", line 89, in request_encode_url
    return self.urlopen(method, url, **extra_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\poolmanager.py", line 322, in urlopen
    response = conn.urlopen(method, u.request_uri, **kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 667, in urlopen
    **response_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 667, in urlopen
    **response_kw)
    **response_kw)
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\connectionpool.py", line 638, in urlopen
    _stacktrace=sys.exc_info()[2])
  File "C:\Users\alper\AppData\Local\Programs\Python\Python37\lib\site-packages\urllib3\util\retry.py", line 398, in increment
    raise MaxRetryError(_pool, url, error or ResponseError(cause))
urllib3.exceptions.MaxRetryError: HTTPConnectionPool(host='127.0.0.1', port=55969): Max retries exceeded with url: /session/032adda0-df0b-49a2-ab5b-4b77c7d6735a/window (Caused by NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPConnection object at 0x0000000004DDA9B0>: Failed to establish a new connection: [WinError 10061] Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı'))

Bu bir bağlantı sorunununa benziyor. Sanırım istek gönderdiğiniz site cevap vermiyor.

Hocam peki threadların hata aldığında bir sonraki işlemde yine 5 thread şeklinde devam etmesi için ne yapabilirim

Üstteki kod üzerinden gidelim:

def oku():
	while not q.empty():
		string = q.get()
		try:
			parcala(string)
		except:
			pass

şeklinde yapınca hata devam ediyor mu acaba ?

Hocam bu oldu sağol :slight_smile: ben try excepti diğer fonksiyon içine belirlemiştim burda yapınca oldu. Teşekkür ederim tekrardan.