Foruma çözüm özelliği eklendi!

Merhaba arkadaşlar.

Bazılarınızın Stack Overflow’dan ya da bazı soru-cevap ortamlarından bildiğiniz “Cevap olarak işaretle.” özelliği forumumuza eklenmiştir. Artık sorularınıza cevap sunan gönderileri çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. Ana sayfada solunda tikli kutucuk içeren konular çözülen konular, tiksiz kutucuk içeren konular ise henüz çözülmemiş konulardır. Sorunuza çözüm geldiğinde, gönderiyi beğenmenin yanı sıra çözüm olarak işaretlerseniz forumumuz çok daha işlevsel olacaktır. Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür eder, yeni özelliğimizin hepimize hayırlı olmasını dilerim. :wink:

İyi çalışmalar dilerim.

6 Beğeni

Hayırlı uğurlu olsun. Faydalı bir uygulama :slight_smile:

1 Beğeni

Bu uygulamaya ücret ödüyor musunuz.

Forumdan mı bahsediyorsunuz, çözüldü eklentisinden mi?

Evet forum yazılımından bahsediyorum.

Forumun kendisine ödemiyorum; Discourse forumu GPL 2.0 lisansına sahip özgür bir yazılımdır. Ancak yıllık olarak alan adı ve aylık olarak barındırma ücreti ödüyorum.

Anladım teşekkürler.

Belki de en iyisi bu tür yazılımları kendimiz geliştirmek. Böylece istediğimiz özelliği eklemek daha kolay olabilir.

Hoş o zaman da python barındırma hizmeti veren bir sunucu bulmak gerekebilir. :slight_smile:

Aslında Django ve React.js kullanılarak geliştirilen bir forum var: Misago Ancak bu forum Discourse’a göre oldukça yeni ve kararlı değil, bu sebeple şu anda Discourse’tan başka pek bir şansımız yok. Belki ileride bu durum değişir. :slight_smile:

Bu sorun olmaz. Şu anda forum DigitalOcean’ın bir VPS’inde barınmakta. Oraya bir Django uygulaması da kolayca kurulabilir. :slight_smile:

Hoş olmuş,teşekkürler.

1 Beğeni

Direk çözüm paylaşabileceğimiz bir format da eklenebilirse güzel olur.

1 Beğeni

Vatana millete hayırlı ve uğurlu olsun

1 Beğeni

Nasıl yani, biraz açıklayabilir misiniz?

Şöyle ki,

Belirlenen hatanın çözümünü, konuyu açan direk cevap olarak paylaşır. (ilk post), Diğer olası çözümler de yorum olarak gönderilebilir.

Şayet, bir problemle karşılaştığım da sormadan iyice araştırma yapıyorum. Bazen çözümleri internette bulamasam bile bir şekilde çözülüyor. Bunlar post olarak paylaşılabilir. Aynı durumda başka biri farklı bir yöntemle çözmüş de olabilir, bu durumda da cevap olarak gönderilebilir.

Bu fikir güzel bir fikir. Ancak biraz karışıklığa sebep olabilir gibi geldi bana. Bunun yerine cevabı ekleyip bunu çözüm olarak seçebilirsiniz. Ki ayrıca bir sorunun birden fazla çözümünün olması da kafa karıştırıcı olur.

Bu forum sitesini, arayüzünü oldukça beğendim.Zamanla Türkiye’deki yazılımcıların uğrak yeri olacağından şüphem yok. Benim merak ettiğim konu galiba bu forumu “Tapatalk” desteklemiyor. Telefonumdan da aktif olarak forumda olmak istiyorum ama tapatalk uygulamsında bu forumu bulamadım.

Bu forumda Tapatalk kullanmanıza gerek yok; güzel ve kullanışlı bir mobil arayüze sahip. Ayrıca PWA(Progressive Web App (Aşamalı Web Uygulaması)) özelliği de var. Bu özellik sayesinde bu web uygulamasını sanki bir mobil uygulama gibi kullanabiliyorsunuz. Örneğin; tarayıcınızın menüsünden uygulamayı ana ekrana ekleyebilir ve bir mobil uygulamayı açar gibi bu web uygulamasını açabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Evet bu özellik çok güzel ancak bazı tarayıcılar tarafından desteklenmediği için siteyi hiç açmıyor.

1 Beğeni

Bu özelliğin tarayıcılar ile bir ilgisi yok. Discourse forumu eski tarayıcıları desteklemiyor. İyi de yapıyor. Böylece daha modern, hızlı ve kullanışlı bir forum kullanabiliyoruz.

Bu arada bahsettiğiniz tarayıcı hangisi?

1 Beğeni

Edge ve androidin tarayıcısı tarafından desteklenmiyor. (Buna bakmadım ama explorer da desteklemiyordur.)

Edge’e baktım, açılıyor forum. Zaten Edge modern bir tarayıcı. Android’in tarayıcısı ya da IE için bir şey diyemem. Ki zaten bunları kullanmak için de çok bir neden kalmadı. Tabii çok eski bir bilgisayar ya da telefonunuz yoksa. Eğer eski bir bilgisayarınız varsa, Chrome, Firefox ya da Oper tarayıcılarından birini kurmayı deneyin. Eğer eski bir telefonunuz varsa, siteyi ana ekrana eklemeyi deneyin. Böylece belki Android’in Webview’ı ile açılır ve bir sorun olmaz (Çalışacağına emin değilim.).

1 Beğeni