Gelecek Planlaması

Merhabalar,
Yaklaşık olarak 15 yaşında programlamaya amatörce başladım ve su an 19 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır bu işle (sene de en fazla 2 ay) ilgilenerek her dilde hemen hemen genel bir programlama bilgim olduğunu söyleyebilirim. Şu an Üniversite öğrencisi olarak 2 hafta içinde yine okulum başlayacak ve ben artık hobi olarak ilgilendiğim bu işte süreklilik istiyorum. Bölümümle alakası olmadığı için yine tam verimle ilgilenemeyecek olmam, gelecek için bir çalışma planı yapmaya yönlendirdi ve bu konuda sizden yardıma ihtiyaç duydum. Genel olarak kendimi değerlendirdiğimde karışık algoritmalar çözmek ve oluşturmak konusunda sıkıntım olmadığını ancak bir tık daha programlama isteyen konularda (sınıflar ve sonrası gibi) bilgim olmadığını düşünüyorum. Daha çok Python ve C++ programlamayı düşünüyorum. Bu konuda sırası ile devam edeceğim kitap serisi ve daha farklı tüm tavsiyelere açığım.
İlginiz için teşekkür ederim.

Merhaba,
İngilizce kaynakları okuyabiliyorsanız Python’ın standart kütüphanesini okumanızı ve notlar çıkarmanızı öneririm. Ayrıca ilgilendiğiniz konularla ilgili üçüncü parti modüllerin belgelerini de okuyabilirsiniz. Bu arada İngilizcenizi de ilerletmenizi tavsiye ederim.

Hobinize yıl içinde 2 aydan daha fazla zaman ayırmaya çalışabilirsiniz. Yani belki kendinize bir program
yaparsınız; günün belli saatlerinde hobinize vakit ayırırsınız; veya haftasonunun bir kısmını (ne kadarı size ve şartlara kalmış) hobinize ayırabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler C++ için neler yapabilirim ?

Google’da ‘c++ pdf’ diye aratırsanız karşınıza birçok döküman çıkacaktır.

Mesela bu pdf dökümanlarından birisi c++'ın tasarımcısı Bjarne Stroustrup’un yazmış olduğu kitaptır.

Bir diğeri şu kitaptır.

Bir diğeri ise şu kitaptır.

Şu sitede birkaç kaynak önerisinde bulunulmuş. Buradaki kaynaklara da bir göz atabilirsiniz.

Kitapsan’da da Türkçe kaynaklar bulabilirsiniz.

1 Beğeni