Gıda Fabrikaları için Otomasyon Uygulaması

Merhabalar, umarım herkes sağlıklıdır. Bir proje fikrim ve takım arkadaşına ihtiyacım var;

Bulunduğum şehirdeki gıda fabrikalarında üretim raporlarını kayıt etmek için bir otomasyon programı eksikliği olduğunu gördüm. Bazı fabrikalarda üretim defteri, bazılarında ise üretim defteri + excel programı kullanılıyor. Üstelik excel dosyaları her gün için ayrı, yani binlerce dosya demek. Bu iş için bir otomasyon programının çok iyi olacağını düşünüyorum. Tüm raporlar tek bir veritabanında tutulacak.

Hem beraber çalışacağım kişiden yeni bilgiler edineceğimden hem de daha zevkli bir geliştirme süreci olacağından eminim :slight_smile: Projeyi biraz detaylandırmak istiyorum. Programın temel ve önemli görevleri şunlar olacak;

• Rapor Ekleme
  • Rapor Düzenleme
  • İstatistik Bilgileri (aylık, yıllık vs.)
  • Detaylı Filtreleme
  • Raporu Excel Dosyasına Dönüştürebilme (belirli bir formatta)
  • Üyelik ve Yetkilendirme Sistemi
  • Konfigürasyon

Son iki seçeneği, kullanıcıya kendisini özel hissetmesini sağlayacağını düşündüğüm için ekledim :smiley:

Kullanılacak kütüphaneler / teknolojiler

Sizlerin de düşüncelerinizi merak ediyorum. Dilerseniz buradan veya özelden bana ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

5 Beğeni

keşke biraz bilgim olsada hem yardım edebilsem hem bişeyler öğrenebilsem :frowning:

1 Beğeni

Bu proje için belirlediğin bir zaman var mı? Şu kadar süre içerisinde tamamlanması gerekiyor dediğin.

Ortalama 1 ay gibi bir süre düşündüm. Ancak bir herhangi bir işletme ile anlaşma yapmadığım için zaman problemi henüz yok.

bu tarz durumlarda programı yapıp işletmelere tanıtırsın. Anlaşma yapıp program yazmak için daha önce o şirkete ya da o tarz başka bir şirkete program tanıtıp ücretli ya da ücretsiz olarak sunup kullandırmış olman lazım. Anlaşmak için referans ve portföy en önemli şeydir.

Şu yazımı bir oku;

10 gün sonra askere gidiyorum. 6 ay sonra gelicem. Geldiğim de hala yapmadıysan veya başlayıp bitirmediysen yardım etmek isterim. Zaten bahsettiğin şey benim 3 yıldır yaptığım bir şey.

2 Beğeni

Tam olarak öyle yapacağız

Daha önce böyle bir tecrübem olmadı ama samimi olduğum bir büyüğüm, gıda fabrikasında üretim müdürü.

Bu konuda sorun yaşayacağımı sanmıyorum

Az önce okudum, azmine hayran kaldım :slight_smile:

Bu benim için önemli bir fırsat

Keşke bu proje daha önce aklıma gelseydi

Maalesef o kadar süreceğini sanmıyorum ama döndüğünde başka projelerde kesinlikle beraber çalışmak isterim :slight_smile:

1 Beğeni

Hakkında hayırlısı olsun inşallah. Başardığın da sende kendi azmini burada bizimle paylaş

1 Beğeni

teşekkür ederim

bunun için sabırsızlanıyorum :slight_smile:

sadece sqlalchemy ve PyQt5 yetmez mi bi de veri görselleştirme istersen Matplotlib
bunlar yeterse benm biraz bilgi alanıma girer

Bence yeter. Yapabilirsiniz.

1 Beğeni