Hangi ide'yi kullanıyorsunuz?

400 mb olması mı problem? yoksa ben yanlış mı anladım.

Evet,tam olarak o.Maalesef ona muhtaç olabiliyoruz.

anlamadığım şey şu: 400 mb olması iyi bişey değil mi?

VSC (Visual Studio Code) 200MB iken,ve büyük projeler geliştiren kişiler o 200MB’a ihtiyaç duyabilir.400MB çok değil ancak daha azı var.

şimdi anladım, hiç atomdan başkasını kullanmadım. kullananlar da pişman olmadı.

1 Beğeni

Pişman oldum ben, yavaş kaldı benim sistemde. Notepad++ ona göre daha iyi

Atom, içerisinde tarayıcı çalıştırdığı için fazla Ram tüketiyor. Bende sizin gibi hafif bir Text Editor kullanıyorum (Sublime Text).

oldum.

@asanadam1 Hangi yönleri olumsuz ?

nedense açtığım anda ubuntu donuyor :disappointed:

Ben de dun atoma gectim. Memnunum. Bilgisayarim da acayip iyi degil. Ama kullanabiliyorum. Gnome olsaydi ben de sorun yasardim herhalde, cunku gnome agir. Mint ve cinnamon kullaniyorum.

1 Beğeni

++

baya kasıyor ya ama sublime text de ve neovim de sıkıntı yaşamıyorum

neovim de baya güzel buarada inceleyebilirsiniz
sonuçta vim :wink: configure edersiniz

Vim ile aramda cozemedigim ciddi sorunlar var. Kullanamiyorum niyeyse, ne zaman acsam bisey yazamiyorum, silemiyorum, cikamiyorum, kafayi yiyor.

ayrıca ben nedense vscodea kendimi yakın hissediyorum

bu uygulama da tüm diller mevcut mu , ve dilleri otomatik olarak algılıyor mu , terminal varmı veya pycharm’deki gibi RUN yapılabiliyor mu ? bu özellikleri var ise, atom editöründen daha iyidir.

terminal var run özelliği var dilleri otomatik algılama yok tüm diller mevcut mu onu bilmiyorum ama benim işime yarayan diller mevcut

ATOM’un daha fazla yer kaplamasının sebebi bu olabilir, çünkü akla gelebilecek her dil mevcut ve otomatik algılayabiliyor.

Yapılabiliyor.İstediğiniz dilin paketini indiriyorsunuz ve o dile uygun renklendirmeler vs. uygulanıyor.

kullanamıyorum değilde kullanmayı bilmiyorum daha doğru olur eğer bir şey yazmak istiyorsanız i tuşuna basın insert moduna geçmek için ve eğer normal moda geçmek isterseniz esc ye basın
çıkmak için de escye basıp normal moda geçip :q! yapın , açtığınız dosyayı kaydetmek için :w yapın. configurasyonları çok hoş emin olabilirsin hatta kendi configurasyonumun bir görselini paylaşiyim

mesela configure edilmiş halde neovim

(görseldeki kodlar c++ ile öğrenmek için yapıyor olduğum oyun :smiley: öylesine yapıyorum ciddi bir şey değil ( :thinking:) CodeDuel in yanında zaman kalırsa bakıyorum.)
paketleri çok güzel aslında neovim in:D