Harici Kütüphane ve Ses Dosyası

Merhaba. Yazdığım bir programda ses dosyasını oynatmaya çalışıyorum. İnternetten araştırdığımda pyglet ile bu işi halledebileceğimi gördüm ama pygleti bir türlü içeri aktaramadım.
Nasıl yapacağımızı anlatırsanız sevinirim.

Ayrıca ses dosyası oynatmanın başka bir yolu varsa onu da açıklarsanız güzel olur.

Pygame kullanabilirsiniz.

pip install pygame yazarak modülü kurun.@Emerald_Gamer mixer yardımıyla ses oynatmayı biliyor.Yardımcı olabilir.

Merhaba.

Yazdığınız uygulama tam olarak ne? Hali hazırda hangi kütüphaneleri kullanıyorsunuz?

Aldığınız hata ne peki?

ufak bi ekleme

fpyplayer kütüphaneside işinizi görebilir

Örneğin

from ffpyplayer.player import MediaPlayer
play = MediaPlayer(ses_dosya_yolu)

ses_dosya_yolunu tam vermeniz gerekir deneme.mp3 gibi

Buarada sadece örnek için verdim ses dosyası sadece acılıp kapanır. Ekrem beyinde sordugu gibi nerede kullanıcağınız önemli

Örneğin kivyde bu kütüphane zaten beraberinde ve hazır modüllerle ekli

Şuan programı yazmaya başlamadım ama ufak bir müzik oynatıcı yapmayı planlamıştım. Başlamadan önce ses dosyası oynatmayı öğneniyim dedim.

Sorun ise “pip install pygame” ya da “pip install pyglet” yazdığımda konsolda “invalid syntax” hatası almam.

IDE üzerine bu kodları yazamazsınız.Terminali açın ve pip install pygame ile pip install pyglet yazın.Hata almazsınız.Windows için yönetici olarak çalıştırırsanız hata alma olasılığı azalır.Linux için ise kodun başına sudo yazın.

Ben mi yanlış yapıyorum?

Konsola python yazarmısınız? Ekran görüntüsünü atın lütfen.

buyrun

Sisteminizde Python yüklü değil :slight_smile: Yüksek ihtimalle PyCharm gibi bir IDE üzerinden geliştirme yapıyorsunuz. Python.org’a giderek Python’u indirin.python yazdığınızda şuna benzer bir şekilde çıktı almanız lazımdı :

Python 2.7.16 (default, Oct 10 2019, 22:02:15) 
[GCC 8.3.0] on linux2
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.

buradan yüklemiştim zaten ama tekrar indirmeyi deneyeyim

Maalesef kurulmamış.Setup dosyası açıldığı zaman “Add Python3 Path” gibi bir şık çıkacaktır.Onu işaretlemeyi unutmayın.

ona basmamış olabilirim öncekinde teşekkür ederim

1 Beğeni

hala aynı hatayı alıyorum

windows kullandığım için olabilir mi ?

PyCharm gibi bir geliştirme ortamı kullanıyorsunuz galiba.Anaconda Prompt olmalı.pip install pygame kodunu oraya yazar mısınız?

atom kullanıyorum…

Bunu hangi konsola yazıyorsunuz? Python kabuğuna mı?

Atılan fotoğraflara bakmıyor musunuz? Sistemde python yüklü ve komut satırı kullanılmak yerine python etkileşimli kabuğu kullanılıyor.

@altay434 sol alttaki arama çubuğuna “cmd” yazıp çıkan uygulamayı aç, daha donra pip komutlarını oraya yaz.

1 Beğeni