Harici Kütüphane ve Ses Dosyası

az önce cmdyi denemiştim ama hata vermişti şimdi tekrar denediğimde herhangi bir hata vermedi sanırım oldu

Kusuruma bakmayın,logoya bakmadım.Ancak “konsol” dediğim zaman,ne bileyim…

evet yükleniyor oldu. teşekkür ederim

1 Beğeni

Cmd üzerinden yüklediğime göre artık tekrar indirmeme gerek yok o zaman ?

Siz Python’un etkileşimli kabuğunu kullanmıştınız, orası python kodlarını denemek için kullanılır. pip install kütüphane bir Python kodu değil, normal komut satırından çalıştırılması lazım.

Python’u mu? Sisteminizde Python mevcut zaten, tekrar indirmenize gerek yok.

1 Beğeni

hayır kütüphaneyi ama zaten cevabı belli bir soruydu teşekkür ederim :smiley:

güncellemelerini nasıl yapabilirim

Kütüphaneleri güncellemek mi, Python’u güncellemek mi?

kütüphane güncellemesi

pip install kütüphane --upgrade
1 Beğeni

EkremDincel’in belirttigi gibi python icerisine kütüphane kurmaya calisiyorsunuz. Nacizane tavsiyem PyCharm kurun PyCharm’ın benim icin en büyük özelligi herhangi bir konu ile ilgili kütüphane aradigimda PyCharm üzerinden bir cok secenek bulup bunları arastırıp benim icin yararlı olup olmayacagini arastırmak oluyor. Tonlarca ses dosyası acabilen, yürütebilen kütüphane, modul var siz kendinize en uygun olanı secebilirsiniz.

Merhaba pygame i yüklemekte herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama şuan etkileşimli kabukta
“import pygame” yazdığımda hala " No module named ‘pygame’ " şeklinde hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

32 bit python ile çalıştırdığımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama bilgisayarım 64 bit. Bu nasıl bir sıkıntı çıkarabilir?

Şu komutun çıktısını (cmd’de):

where pip

ve aldığınız hatanın ekran görüntüsünü görebilir miyim.

32bit’in içine kurulmuş.

Peki pygame’i içe aktaramadığınız python’un sürümü ne? Konunun başlarında verdiğiniz fotoğrafa göre 64 bit olan versiyon.

Eğer kütüphaneyi 32 bitlik Python kurulumunda indirdiyseniz sadece onda kullanabilirsiniz. Bu diğer kurulumlar için de geçerli.