Hayal Ürünü Bir Web Sitesi

Javascript’e geçmeden önce, html css ve bootstrap üzerine uygulamalar yaptım. Tekrar amaçlı. Bu uygulama en büyük ve son uygulamaydı.
Bu projeyi düşünürken, yıllar sonrasına gittim ve mükemmel güçlü bir internet firmasının ortaya çıktığını hayal ettim ve burada çalıştığımı, web sitelerini oluşturmak üzerine sadece kendimin görevlendirildiğini hayal ettim. Sonra başladım yazmaya …

Proje —> https://github.com/TaylanOzturk23/An-Internet-Company-s-Web-Site

Proje Önizleme : https://youtu.be/FE3tMOiDr6o

%100 responsive bir tasarım yaptım.
Html css bootstrap ve çok az da javascript kullandım.

Umarım Beğenirsiniz :slight_smile:

Not :

Videoda tooltip kısmını göstermeyi unutmuş olabilirim diye bu ekran görüntüsünü atacağım.
Tooltip ss’te ok ile gösterdiğim kısma deniyor.
Çok az javascript kullandım demiştim, tooltip’i js ile yaptım o yüzden böyle bir ifade kullandım.

1 Beğeni

javascript neresinde

1 Beğeni

script etiketinde javascript bulunuyor. Tooltip çıkarabilmek için kullandım.
Tooltip demişken, videoda tooltip yok :smiley: Ekran görüntüsüyle koyayım onu da.

Elinize sağlık, github’a zip şeklinde yüklemeseydiniz daha iyi olabilirdi.

İçinde bir sürü dosya var, üzgünüm :frowning:
Çok karmaşık olurdu bu sefer.

Sadece html dosyalarını, kodları merak edenler için atabilirim aslında. Haklısınız.

Html dosyalarini github pages’e yuklerseniz, siteyi deneyimleyerek görebiliriz. Screenshot’tan pek bir şey anlaşılmıyor.

hemen şimdi yüklüyorum html dosyalarını

Videoda tanıtıyorum zaten içeriği. Screenshot da göstermeyi unuttuğum tooltipi göstermek içindi.

Fakat bir sürü image dosyası var ve dosya yollarını düzenlemeniz gerekmeyecek mi ?
Edit :
HTML dosyalarını şimdi yükledim ancak login.html sayfasını yine zip ile vermek zorundayım. Çünkü bir klasör halinde ve dosyaları birbiriyle bağlantılı.
Edit2 :
şuanki haliyle uygun mudur bakar mısınız ?

Html’de URL verirken tam dosya yolu vermiyorsunuzdur değil mi? Mesela dosyalarimiz şunlar olsun: img(dizin), js(dizin), CSS(dizin), İndex.html, diğer html dosyaları… İndex.html’den diğer dosyalara erişmek için img/favicon.png gibi urller kullanacaksınız. Yani dosya yolu sorunu olmaz.

dosyalar zaten birbiriyle bağıntılı. Direk github’a yükleyin, file:///home/Emre/site/img/favicon.png şeklinde yollar yoksa dosyalarda çalışır. Sitenin tüm dosyalarını alın, github’a pushlayin. Bu kadar.

Hala zip dosyalarıyla dolu…

işte sorun da burada, evet veriyorum.

pekala hazırlıyorum yine de. Ancak yine de login’i zip ile koyacağım çünkü içinde gerçekten bir sürü dosya var. ZIP dosyası var github’da. İnceleyin demek istediğimi anlarsınız. Sadece onu zip ile koyacağım öbür türlü çok çok fazla dosya olacak.