Hem Konsol Tabanlı Hem De GUI Uygulamasını Çalıştırılabilir Dosya haline Getirmek

Ben bir ekran koruyucu uygulama geliştiriyorum. Arkaplanda “taskmgr.exe” ve “explorer.exe” otomatik olarak sonlandırılıyor. PyInstaller ve cx_Freeze kullanarak .exe yapmaya çalıştım ama ikisinde de başarısız oldum. İlk GUI olduğundan konsolu saklamasını istedim ama nedense arayüz gelmedi ve CPU kullanımı %99’a ulaştı. Konsol tabanlı olarak denediğimde de konsol gözüktüğünden dolayı kolay sonlandırılabilir.
Kısaca söyleyecek olursam uygulamam hem konsol tabalı hem de GUI. Konsol işlemleri sonlandırıyor arayüz ise yönetici paneli. Ne yaparak hem arayüzün görünüp hem de konsolun gizlenmesini sağlayabilirim?

NOT : Siteye daha yeni kayıt oldu biraz amatörce anlatmış olabilirim.

pyinstaller’ı aşağıdaki gibi kullanmayı denediniz mi?

pyinstaller --noconsole dosya.py

Denememiştim. Şimdi deneyip sonuçları size rapor ederim.

Söylememiş olduğum bir durum daha var.
Multiprocessing ile arkaplanda iki adet fonksiyon çalıştırıyorum.
Bu fonksiyonlardan biri sonlandırma işlemlerini yapıyor diğeri ise TK penceresini çalıştırıyor.

Bu durum, pyinstaller’ı --noconsole seçeneği ile birlikte kullanmanızda engel mi?

Bu konuyla ilgili pek bir fikrim yok.

Sonuçlara gelecek olursak;
Arayüz gelmedi.
Sonlandırma işlemleri başarısız.

Kodlarınızı burada paylaşabilir misiniz?

Onun biraz gizli kalması lazım yani paylaşamam.
Eğer kodu paylaşmadan bir çözüm yolu bulunamıyorsa bu konu burada kapanacak.

Teşekkür ederim.

Aslında neredeyse şuna benzer bir şey:

fakat Threading yerine multiprocessing kullanıldı.

Pyinstaller ı --noconsole yazmadan kullaninca da istediginiz exe olusmuyor degil mi?

Öyle yapınca da başarısız oluyor.

Exe yapmaya calisirken aldiğiniz konsol ciktisini burada paylasabilir misiniz?

Neyse artık konuyu kapatıyorum yine de teşekkür ederim. Artık böyle kalsın.

Peki siz bilirsiniz. Iyi aksamlar.

Kodu paylaşmamak sizin kararınız ama kod paylaşmadan çözüm de paylaşılamaz. Bir sonraki sorununuzu ücretli profesyonel danışmanlık şirketlerine sormanızı tavsiye ederim. Gizlilik anlaşmaları oluyor, sorun çıkmayacaktır.

4 Beğeni