İşletim Sistemi Yazmak

Öncelikle Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı.Python ile işletim sistemi yazmak mümkün mü?.Daha o kadar python bilgisine sahip olmasam da aklıma geldi ve araştırayım dedim :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Bir tane yazılmıştı. İsmi şuan aklıma gelmedi. Çogu kısmı pythola yazılsa da bazı yerlerinde diğer diller kullanıldı.

Bahsettiğiniz işletim sistemi herhalde Pisi Linux bir forumda görmüştüm de ama onunda tümü yazılmamış anladığım kadarıyla yani sadece python ile yazmak mümkün değil.

Şurada tartışmıştık :slight_smile:

Linke bakınca aklıma geldi. PythonOs du ismi :slight_smile:

PythonOs bir işletim sistemi değildir.

Arastirmalarin sana ne sonuc verdi?

derin bir araştıma yapmadım fakat herhalde tam olarak yapılamıyor ayrıca bir programa ihtiyaç duyuyor.

Program demeyelim de, altyapı diyelim.

C++ C# ile kodlandı windows 10 mesela . C ailesiyle daha iyi olur gibi duruyor

Çoğu Linux işletim sisteminde Python ile yazılmış sisteme veya arayüze yardımcı scriptler var fakat sadece Python kullanarak yapılmış bir işletim sistemine daha önce rastlamadım. Çok da mümkün olduğunu sanmıyorum yine Python ile beraber C veya C++ kullanman gerekebilir.

Bu arada bu arkadaş linux tabanlı mı olucağını yoksa kendi yeni bir kernel mi oluşturacağını
( büyük ihtimal bu belirtmemiş ) kernel yazılacaksa kesinlikle c , c++ galiba . Linuxun source codlarına bak %80 C dili