Json ile Gelen Veriyi Mysql Kaydetmek

Merhaba Arkadaşlar

python ile request istegi yolladığım bir API var ve bana cevap aşağıdaki gibi dönüyor

durum = direction
arayan_numara = caller_id_number

gibi tüm verileri eşitleyip mysql veritabanına yazdırmak istiyorum sorun şu

gelen deger bir json mu ? öyle ise internetteki tüm kaynaklara baktım gelen veriyi jsondan liste haline getirip değişkenlere atayamıyorum

bunu nasıl yapabilirim ?

import requests
import json

apiKey = 'K7a00a4eaxxxxxxx'

ok = requests.get('http://api.vericekgggg.com/cdrs?key='+apiKey+'&limit=100',headers={"User-Agent":"Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 12_2 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Mobile/15E148"})

oks = json.dumps(ok.text)
print(ok.text)

gelen veri :

{“cdrs”:[{“start_stamp”:“2021-01-01 00:14:36 +0300”,“direction”:“Gelen”,“caller_id_number”:“0500000000”,”caller_id_name”:“90500000001,”destination_number”:“905000000,”destination_name”:“055000000,”duration”:“00:00:00”,“talk_duration”:“00:00:00”,“queue”:null,“result”:“Cevapsız”,“missed”:true,“return_uuid”:null,“recording_present”:“false”,“sip_hangup_disposition”:“caller”“total_pages”:1,“limit”:100}}

Kodunuzu bu linke göre düzenlerseniz test edip çözüme yardımcı olabiliriz.

Merhaba,

request ile aldığınız verinin tipi str'dir, veriyi bu haliyle işleyemezsiniz. Şu kod, size aldığınız veriyi, Json verisi içeren bir str'den, Python değişkenlerine(dict, list, int, str, …) çevirmenizi sağlar:

...

print(type(ok.text)) #-> <class 'str'>

json_data = json.loads(ok.text)

print(type(json_data)) #-> <class 'dict'>
print(json_data["cdrs"][0]["result"]) #-> Cevapsız