Kazayla sildiğim bir ui dosyasının kodları duruyor. Bunları kullanarak tekrardan qtdesigner'da göstermek mümkün mü?

Maalesef şapşallığım yüzünden kazayla .ui dosyasını sildim.
Bu arayüzü tekrardan açamıyorum dolayısıyla.
Fakat python kodları hala duruyor. Bunlarla aynı arayüzü tekrardan qtdesigner’da görüntüleyebilir miyim ?

h_arayüz.ui idi dosyanın adı.

masaüstünde h_arayüz.ui adında bir dosya oluşturmayı denedim.
Daha sonra metin belgesi ile açarak içine python kodlarını attım. Kaydettikten sonra designer ile bunu açmaya çalıştım fakat işe yaramadı.
Aklınıza gelen bir çözüm var mı ? Yoksa artık bu dosyanın arayüzünü kendim yazmaya devam etmek zorunda mıyım ?

ui dosyasını py dosyasına çevirdin ama ui kısmını sildin doğrumu? Şimdi şöyle bir sorun var normalde sen bunu py dosyasına çevirirsen xml ağacını bozmuş oluyorsun ve bir kaç satırlada çözülcek bir iş değil adam akıllı oturup bu işlemi tersine çevircek bir modül yazman gerek.Araştırabilirsin daha önceden birilerinin başına illaki gelmiştir belki githubta falan yapan arkadaşlar vardır.Yada kurtarma programlarına başvurcaksın.

Evet tam olarak dediğiniz gibi; ui dosyası silindi. Py dosyası duruyor ve programımı çalıştırıyor.
Fakat arayüzü bir daha güncellemek istersem işte bu sefer sorun :confused:

kurtarma programı sonradan da olsa yükledim. Bir daha başıma gelirse en azından kesin çözüm olur.
Fakat bu ui dosyası gittiğinde maalesef kurtarma programı yoktu.

Bu konuyla ilgili bir modül araştırırım. En azından şuanda ne sormam gerektiğini biliyorum.
Teşekkürler