Kernel , Boot , OS Yapım Aşamaları Nelerdir?

Merhabalar,

1 haftalık bir süre boyunca bilgisayar başına geçemedim (ayrıca telefonuda gizli gizli kullanmak durumunda kaldım). Bu yüzden yalnızca TV ile OS ve kernel yapımını izledim,araştırdım.TV ile sadece YouTube’a girebiliyordum sadece :{ Bu yüzden pek etkili olmamakla beraber neyin nasıl yapıldığını yüzeyden anladım ve Revolution OS filmini izledim.Genelde C ve C++ kullanılıyormuş.Önceden Go ile yapılıp yapılamadığını sordum ama pek alakalı bir cevap bulamadım.Şimdi neyi nasıl yapacağımı anlatayım :

Boot’u Assembly ile hazır kod ile hazırlayacağım.Ileride modifikasyonlar yapacağım tabiki.

Kernel’i C ile yapmayı planlamaktayım.Grafik işini C++ iyi olduğu için onunla yapacağım.Az biraz C öğrendim ve hazır hissedene kadar başlamayacağım.

Şimdi buralara kadar geldim ve neyle başlamamı önerirsiniz diye bekliyorum.Bu işi yapmış olan arkadaşlar -ınız var ise lütfen yardım edin.Zaten Boot’u hazır yapacağım.Kernel’i ise GUI olmadan yapmayı planlıyorum.Baslangic için olsa bile bir yol haritasına ihtiyacım var…

Şimdiden teşekkürler…

https://wiki.osdev.org/Getting_Started

2 Beğeni