Kişiyi sesi ile tanıyan program

Merhaba, (1)ses ile kişiyi tanıyan program var mı? (2)Eğer yoksa yapmak için nasıl yollar izlenebilir?
Sonuç olarak herkesin sesi farklı ve kendine özgü. Her farklı sesin matematiksel karşılığı da farklı olmalıdır. (3)Matematiksel olarak incelemek için sesin şiddetini, frekansını, dalga boyunu analiz etmek için iyi bir program var mı? Seste tınının matematiksel bir değeri yok ve aynı frekansta ve şiddette iki sesi ayırmak için kullanılan terim de tınıdır. (4)Acaba tınıya matematiksel analiz yapılabilir mi ya da yapılıyor mu? (5)Eğer yapılamıyorsa elimizdeki veriler ile frekans, şiddet ve dalga boyuna bağlı kalarak, yapay zeka yardımıyla model eğitip bu programı oluşturmak mümkün mü? (6)Eğer mümkünse ve yapılırsa ses kaydına da aynı tepkiyi vermemesi için nasıl çözüm yolu üretilebilir?

Kendi araştırmalarımı söyleyeyim:
1- Kişiyi sesiyle tanıyan bir program yok.
2- Yukarıda bahsettiğim gibi model eğiterek.
3- Bir kaç program buldum ancak beni cezbetmedi.
4- Matematiksel analiz yapan bir program yok ve olabileceğini sanmıyorum en azından bildiğim fizikle.
5- Evet, mümkün ancak ne kadar verimli çalışır emin değilim çünkü aynı frekansı, şiddeti ve dalga boyunu kopyalamak mümkün.
6- Ses kaydı da aynı tepkiyi verir diye düşünüyorum.

Doğru, yanlış, tecrübeli, tecrübesiz, basit, ayrıntılı tüm yorumlarınıza, düzeltmelerinize ve bilgi alışverişine açığım. Bu konuyu sizlerle tartışmak isterim.

Konuda yardımcı olamam maalesef ama buna bir önerim var. F-Droid de denk gelmiştim çok defa