Kitap Günlüğüm projesi için geliştirici duyurusu

Herkese merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda forumda açtığım django konularını görenler varsa biliyordur mutlaka bir süredir üzerinde çalıştığım kitap günlüğüm isminde bir proje var. Projenin fikri bir kaç yıl önce atılmış olsa da çeşitli sebeplerden geliştirilmesini sürekli ertelemek durumunda kaldım. Bu sene başı itibariyle django öğrenme kararımla bu proje de hayata geçmiş oldu. Hem temel düzeyde django öğrenmiş oldum hem projeyi çok küçükte olsa işe yarar bir hale getirmiş oldum. Ancak artık buna yalnız devam etmek istemiyorum. Bunun 3 sebebi var,

1. Projede yapılabilecek gerek front-end gerek back-end olsun çok fazla iş var ve ben bunların hepsini yapabilecek bilgiye ve zamana sahip değilim.
  2. Formu fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum ve birçok arkadaşında iyi kötü bir proje arayışında olduğunu görüyorum.
  3. Açık kaynağı seviyorum :slightly_smiling_face:

sadece yukarıda yazdıklarımda değil, bunun dışında kitap günlüğümün aileler ve okuyucular üstünde bir etkisi olacağına ve okumaya teşvik edeceğine inanıyorum(tabi sizlerin desteği olursa).

Projeyi incelemek isteyenler olursa kitapgunlugum.com adresinden inceleyebilirler.
Uyarılar:
1.front-end bilgim az olduğu için uyarı sistemini henüz tam oturtamadım. Eğer hata almıyorsanız büyük ihtimal yaptığınız işlem olmuştur. :slight_smile:
2.Üye olduktan sonra e-posta gelmeyecektir. Bana forumdan mesaj atarsanız üyelikleri aktif ederim.

Edit: Sistem şu şekilde çalışıyor,
1-) Arama bölümünden kitap ismini aratıyorsunuz(şuan 2 kitap var zaten “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” ve “Pes Etmek Yok!”)
2-) Kitap profiline gidip kitabı okuyorum olarak işaretlemeniz gerekiyor.
3-) Kitap anasayfada ki arama bölümünün altında görünecektir. Oradan seçip aşağıdaki kutuya son kaldığınız sayfa numarasını yazarsanız aşağıda yaptığınız okumalar listelenecektir.

Projenin kaynak kodlarını bitbucket’a yükledim ancak private olarak. Sebebi projenin istediğim seviyede olmaması. Çokça eksik olan şeyler var en azından bunlar giderilene kadar sadece dahil olmak isteyen arkadaşlarla paylaşacağım, sonrasında tamamen açık kaynak olacak. Dahil olmak isteyen arkadaşlar mehmet@metabayt.com adresine mail atabilirler.

Umarım hem yazılım öğrenmek, proje geliştirmek isteyen arkadaşlar için hem de kitapseverler için faydalı bir site olur, herkese iyi çalışmalar.

1 Like