Kivy APK Ya Paketlerken UnicodeDecodeError hatası

Arakdaşar Kivy’yi Buildozer ile paketlemeye çalışırken şöyle bir hata alıyorum ;
Yardım ederseniz sevinirim.

[INFO]:    # Building all recipes for arch armeabi-v7a
[INFO]:    # Unpacking recipes
[INFO]:    Unpacking hostpython2 for armeabi-v7a
[INFO]:    -> running basename https://www.python.org/ftp/python/2.7....(and 20 more)
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/logging/__init__.py", line 891, in emit
    stream.write(fs % msg.encode("UTF-8"))
UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xc3 in position 62: ordinal not in range(128)
Logged from file util.py, line 39
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/runpy.py", line 174, in _run_module_as_main
    "__main__", fname, loader, pkg_name)
  File "/usr/lib/python2.7/runpy.py", line 72, in _run_code
    exec code in run_globals
  File "/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/python-for-android/pythonforandroid/toolchain.py", line 1186, in <module>
    main()
  File "/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/python-for-android/pythonforandroid/toolchain.py", line 1180, in main
    ToolchainCL()
  File "/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/python-for-android/pythonforandroid/toolchain.py", line 663, in __init__
    getattr(self, args.subparser_name.replace('-', '_'))(args)
  File "/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/python-for-android/pythonforandroid/toolchain.py", line 152, in wrapper_func
    build_dist_from_args(ctx, dist, args)
  File "/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/python-for-android/pythonforandroid/toolchain.py", line 205, in build_dist_from_args
    args, "ignore_setup_py", False
  File "pythonforandroid/build.py", line 544, in build_recipes
  File "pythonforandroid/recipe.py", line 510, in prepare_build_dir
  File "pythonforandroid/recipe.py", line 391, in unpack
  File "/usr/lib/python2.7/posixpath.py", line 73, in join
    path += '/' + b
UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xc3 in position 17: ordinal not in range(128)
# Command failed: /usr/bin/python -m pythonforandroid.toolchain create --dist_name=myapp --bootstrap=sdl2 --requirements=hostpython2,kivy --arch armeabi-v7a --copy-libs --color=always --storage-dir="/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/delirmesureci/.buildozer/android/platform/build" --ndk-api=21
# 
# Buildozer failed to execute the last command
# The error might be hidden in the log above this error
# Please read the full log, and search for it before
# raising an issue with buildozer itself.
# In case of a bug report, please add a full log with log_level = 2

şimdiden teşekkürler.

Türkçe karakterler barındıran bir dizinde çalıştığınız için bu hatayı alıyor olabilir misiniz?

Olabilir ancak başka dizinde denedim
/home/gokhan/Masaüstü/kivy_app/example/main.py
Böyle bie dizinde de denedim aynı hatayı verdi :confused:

Zaten ben de /home/gokhan/Masaüstü dizininden bahsediyordum. Bunun yerine /home/gokhan gibi içinde Türkçe karakter barındırmayan bir dizinde aynı işlemi denediniz mi?

1 Beğeni

Hmm hemen deniyorum sonucunun söylerim.

öyle yaptım şuan o hatayı vermedi işlem devam ediyor ancak işlemler arasında bazı hatlar verdi şuan devam ediyor hala.

İlk kivy uygulamasının derlenmesinde bazı hatalar almanız aslında beklenen bir durum. Apk derleyebilmek için gereken bazı kütüphaneler yüklenmemiş olabiliyor. Veya bazı kütüphanelerin sürümleri sorun oluşturabiliyor. Veya bazen spec dosyasında gerekli değişiklikler yapılmamış olabiliyor. Veya uygulamanızda kullandığınız bazı kütüphanelerin tarif dosyaları olmayabiliyor, bunların hepsi hatalara yol açan etmenler.

Daha önce kivy uygulaması paketlemekle alakalı bir başlık açılmıştı. O başlığı bir ziyaret etmenizi öneriyorum. Umarım faydalı olur.

1 Beğeni

ordan bakıp yaptım, şuan hala devam ediyor ara ara bazı hatalar verdi ama hata verdikten sonra o kodlar tekrar çalıştı bu sefer hata vermedi uzun sürmesi normal mi ? bide buildozer.spec dosyasına requirement = kivy,hostpython2 yaptım doğrumu sence?

İlk derleme biraz uzun sürüyor evet. Spec dosyasına yazdığınız şeyler doğru.

1 Beğeni

şuan apk ya çevrildi yardımın ve ilgin için teşekürler.

yalnız küçük bir sıkıntım var uygulamayı telefona kurdum uygulama landscape ve üstte durum çubuğu sürekli açık bunu nasıl engellerim

Bilmiyorum. Kivy ile daha önce hiç uygulamalar yapmadım. Bu aşamadan sonrası benim bilgimin dışında.

1 Beğeni

bu soruna çözüm buldunuz mu?