Kivy de paketlenen apk dosyasına girmiyor

.apk ya çevirdigim kodları telefona yükleyip çalıştırınca giriyor kivy logosunda kalıp çıkıyor. Türkçe karakter hatası olabilir diye # -- coding: utf-1254 -- yazdım ve derledim ama gine aynısı oldu. bunun çözebilirim?

Android sürümü kaç?(Android 4 ve öncesinde bazı uygulamalar hata verebiliyor.)

android sürümü 6.1.1 ama diger apklar çalışmışdı bide .apk derledigim dosyada 800 satır kod filan var bundan olabilirmi ama ben daha çok türkçe karakyerden hata verdigini düşünüyorum.

Sorunu çözdüm. :slight_smile:

Öncelikle Linüx ubuntu da derleyip .apk yaptıgım program androide çalışınca kapanıyordu.
Nedeni ise; kv dosyasında widgetlerin text kısmında türkçe karakter olan ı,ö,ü harflerini çogu yerde yazmış oldugum için açılmadı. Eger widgetlerin text kısmında türkçe karakter kullanmak istiyorsanız
programın en başına (1.Satıra) # -*- codding: utf-8 -*- yazmanız gerekiyor. Yazdıgınız taktirde program hata vermiycek hemde androidde düzgün bir şekilde çalışacak.
Son olarak; Eger py dosyasının içindede classlarda,fonksiyonlarda veya herhangi bir degişkende türkçe karakter kullandıysanız (ı,ü,ö) program hata vericek ve androidde düzgün çalışmıyacakdır bunları kendiniz degiştirmeniz gerekicek yani yukarda yazdıgım kod bunlara bir etki etmiyecek kendiniz degiştirmeniz gerekecek. :slight_smile: