Kivy için sdl2 ve glew parçalarını kuramıyorum

Merhaba python için o kadar çabaladım fakat çözüm bulamadığım için soğumaya başladım.
Kivy modülüyle yazdığım programı exe formatında paketlemek için
Kodları yazdım öbür şeyleri sorunsuz bir şekilde kurdum, spec dosyasını konfigüre etmek için
python -m PyInstaller hes.spec komutunu doğru bir şekilde girdim.
import hatası verdi

son satırlar şöyle:

119 WARNING: stderr: exec(code, spec_namespace)
File “hes.spec”, line 3, in
119 WARNING: stderr: File “hes.spec”, line 3, in
from kivy.deps import sdl2,glew
119 WARNING: stderr: from kivy.deps import sdl2,glew
ImportError: cannot import name ‘sdl2’ from ‘kivy.deps’ (C:\Users\HukukYazılımR
obotik\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-packages\kivy\deps_i
nit
_.py)
119 WARNING: stderr: ImportError: cannot import name ‘sdl2’ from ‘kivy.deps’ (C:
\Users\HukukYazılımRobotik\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-pa
ckages\kivy\deps_init_.py)

Sonra kontrol ettim, kurabilmiş miyim diye
python -m pip uninstall kivy.deps.glew komutunu girdim fakat kuramadığımı gördüm.
Kivy ile yazdığım programı nasıl exe formatında paketlerim alternatif yol biliyor musunuz?

Kivy ile exe dosyasını neden oluşturmak istiyorsunuz? Kivy programlamanın amacı platform bağımsız geliştirme yapmak. Eğer exe dosyası haline getirirseniz 10 mb’lik programın derlenmesi sonucu 250 mb’dan büyük bir dosya ortaya çıkar.

Farklı bilgisayarlarda python ve kivy kurulumu olmadan programı çalıştırabilmek için

Şu sayfaları bi inceleyebilir misiniz? Benim aklıma, derlenemediği için kurulmadığı seçeneği geliyor. Acaba Cython sürümünüzde mi sıkıntı var diye düşünüyorum.

cython versiyonum 0.29.13, garip olan şu kivy.deps.glew ya da sdl2 yi kurarken bilgisayarım hiç bir şeyi indirmiyor ya da öyle göstermiyor

kivy kullanmayı bırakıyorum, tkinterla idare etmeye çalışıcam. exe paketleyebiliyorum apk paketlemeyi de öğrenirim.
kivy ile öğrenebildim fakat şu 2 modülü kuramadığım için bırakıyorum

Kivy’i şimdilik bırakmanızı ben de tavsiye ederim. En azından biraz daha tutarlı olana kadar. Apk yapmaya kalkarsanız yine benzer sorunlarla karşılaşacaksınız. Herşeyin yerinde kullanılması güzel. Python ile Tkinter kullanın, ya da Qt kullanın. Android için Java veya Kotlin kullanın.

2 Likes

Java bilmiyorum, epey zor geldi. Önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Bu site gibi

Nesne yönelimli programlama biliyorsanız Java o kadar da zor değil. Java için bu site gibi bir kaynak yok malesef. Ancak internete java dersleri yazarsanız birçok kaynakla karşılaşırsınız.

Örnek: http://www.baskent.edu.tr/~tkaracay/etudio/ders/prg/java/java_ndx.html

2 Likes

Çok teşekkür ederim çözüm olmasa da yardımcı oldunuz

1 Like