Kivy ile resmi yaklaştırma

Merhabalar. Arkadaşlar kivy ile resmi nasıl yaklaştırabiliriz?
Mesela buradaki toprakları nasıl büyüteceğiz yani yakınlaştıracağız?

Böyle bir link buldum ama bence kivy kullanma oyun yapımı için çünkü kivynin amacı performans değil görüntü yani yaptığın oyun en dandikten de olsa kasma ihtimali var mesela tüm spritleri aynı anda hareket ettirirken birbirlerine takılıp kötü görüntüler oluşabilir ama eğer illa yapicam dersen çeşitli optimizasyonlari arastir

1 Beğeni

Sanırım kivy kullanma sebebin android için yapmak ama ondada sıkıntı çıkabilir çünkü buildozer ile kivy sürümü uyuşmaz ise hata verebiliyormus bence pygame ile bilgisayarlar için yap ben yapıyorum ve bence çok güzel gidiyor

Ayrıca kivy için çeşitli kaynak yok ama pygame için profesyonellerin yaptığı videolar var mesela

Bu oyun pygame ile yapıldı ve adam nasıl yaptığını ve neler kullandığını açıklamalı bir şekilde anlatıyor ama ingilizce o sıkıntı olabilir ama kodu kopyalayıp inceleyebilir sin

Sorudan bağımsız olarak birkaç fikrimi paylaşacağım.

Mobil için oyun tasarlamada ciddi bir hedefiniz varsa Unity mobil geliştirmede çok fazla kullanılıyor, tavsiye ederim. Eğer ortaya ürün çıkarmaktan ziyade kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız java gibi android tarafından desteklenen bir dil kullanmanız daha doğru olacaktır.

“Bilgisayarlar için oyun geliştirecekseniz pygame kullanmanızı öneririm.” denilebilir ama “Mobili boşver, pygame ile bilgisayar için oyun yap.” demek saçma oluyor. Amacı değiştirmek bir çözüm sağlamıyor çünkü.

İncelemişsiniz o kanalı anlaşılan :slightly_smiling_face:

Evet ve bana çok yardımı dokunuyor